اعلام انزجار علماي اهل سنت‌ استان‌هاي خراسان(شمالي،‌ رضوي،‌جنوبي) از اعدام شيخ نمر(ره) توسط دولت عربستان سعودي

علما، روحانيون،ائمه جمعه و جماعات،‌مدرسين، طلاب، معتمدين و نمازگزاران اهل سنت استان‌‌هاي خراسان(شمالي،‌ رضوي،‌جنوبي) طي‌ بيانيه‌ها و اطلاعيه‌هايي اعدام شيخ نمر(ره) را توسط دولت عربستان سعودي به شدت محكوم كردند.

به گزارش روابط عمومي دفتر امور اهل سنت استان هاي خراسان، علما، روحانيون،ائمه جمعه و جماعات،‌مدرسين، طلاب، معتمدين و نمازگزاران اهل سنت استان‌‌هاي خراسان(شمالي،‌ رضوي،‌جنوبي) طي‌ بيانيه‌ها و اطلاعيه‌هايي اعدام شيخ نمر(ره) را توسط دولت عربستان سعودي به شدت محكوم كردند.

علماي اهل سنت مناطق مرزي: ما به عنوان محبين اهل بيت(ع) و عوامل اجرايي كاروان‌هاي زيارتي حج شهرستان تربت جام، شهادتnemer مظلومانه‌ي شيخ نمر را به شدت محكوم مي‌كنيم و به جامعه اسلامي تسليت عرض مي كنيم.

مولوي امان الله برزگر، امام جمعه‌ي اهل سنت سميع‌آباد تربت جام: ما مردم منطقه‌ي سميع آباد اين حكم ظالمانه‌ي آل سعود را در به شهادت رساندن شيخ نمر به شدت محكوم مي‌كنيم و جدا خواستار مجازات آل سعود هستيم و انشاء الله موج بيداري اسلامي باري ديگر در قبال جنايات آل سعود به وقوع خواهد پيوست.

مولوي عبد الباري صالحي، مدير حوزه‌ي مظهر التوحيد تايباد: محكوم نمودن شيخ نمر فقط به خاطر شيعه‌ بودنش نيست بلكه به خاطر اين است كه او يك انسان عالم بود و اعدام هر انسان آزاده‌ و آزادي‌ خواهي برخلاف اسلام است.

مولوي توكلي، امام جمعه‌ي اهل سنت تايباد: آل سعود با اين جناياتش آبرويي براي خود باقي نگذاشته است و با اين كارهايش آب به آسياب دشمن مي‌ريزد و ما براي روحاني شهيد، شيخ نمر علو درجات را از درگاه الهي خواستاريم.

مصطفي زيتوني، مدير حوزه علميه خلفاء راشدين تربت جام: عمل دولت عربستان سعودي بسيار زننده بود و ما اين جنايت دولت سعودي را به شدت محكوم مي‌كنيم.

مديريت،‌اساتيد و طلاب حوزه علميه جامعه‌ الاحناف تايباد: عربستان سعودي در ماه ميلاد رسول مهرباني‌‌ها به ضرر اين كشور و جهان اسلام عمل كردند و اين عمل زشت آنها باعث خدشه دار شدن وحدت بين مسلمين خواهد شد كه ما اين عمل نابخردانه را به شدت محكوم مي‌كنيم.

علما و روحانيون اهل سنت خواف: عربستان سعودي با اين اقدام خود اشتباه بزرگي را مرتكب شد كه به مصلحت جهان اسلام نبود؛‌زيرا بيان عقيده حق انسان‌هاي آزاده مي‌باشد و هيچ حكومتي حق ندارد اين حق را از مردم بگيرد.

جامعه مدرسين حوزه علميه تعليم القرآن، روحانيت، ائمه جمعه و جماعات شهر نشتيقان خواف و حومه: پيروزي واقعي از آن افرادي مانند حضرت حسين(ع) است كه با تمام وجود به مصاف باطل مي رود و ما امروز در دنيايي كه با وحدت بخشي جهان اسلام به سوي پايه ريزي تمدن اسلامي در تكاپو هستيم به شهادت رساندن آزادي‌خواهاني همچون: مروحوم آيت الله نمر باقر النمر آب به آسياب دشمن ريختن است و از هر نظر محكوم مي‌باشد.

مولوي فاضلي مدير حوزه علميه جامعه الاحناف تايباد: خبر ناگوار و دردناك اعدام جمعي از علماي كشور عربستان خصوصا شيخ نمر روحاني برجسته عربستاني براي امت اسلامي يك ضايعه‌ي اسفناك و ناخوشايند بود و ما از مجامع بين المللي تقاضاي رسيدگي به اين مصيبت وارده را داريم.

مولوي شرف الدين جامي الاحمدي، امام جمعه‌ اهل سنت تربت‌جام: در اين ايام كه بيش از پيش از هر زمان ديگري جهان اسلام در معرض تهاجمات فرهنگي و نظامي استكبار جهاني قرار دارد و بيش از هميشه نياز به وحدت مدارا و همگرايي و پرهيز از اختلاف و تفرقه بين مسلمانان لازم است،‌متاسفانه مطلع شديم كه روحاني متقي و عالم آگاه عربستاني آيت الله شيخ نمر باقر النمر به همراه عده كثيري از معترضين و مخالفين توسط رژيم عربتسان سعودي به شهادت رسيدند در حاليكه چنين اقداماتي تنها به نفع سياست‌هاي تفرقه افكنانه و تقويت و رشد فرقه گرايي در منطقه و در چارچوب خواسته‌ها و اهداف آمريكا و رژيم اشغالگر قدس مي‌باشد.

نمازگزاران مسجد جامع توحيد اهل سنت مشهد مقدس: خبر اعدام شيخ نمر باقر‌النمر، بعدي از ابعاد بي‌اخلاقي در سرزميني است كه مهد زايش و نشر اسلام، به عنون دين رحمت و اخلاق، رخ داده است و ما نمازگزاران مسجد جامع توحيد اهل سنت مشهد مقدس، ضمن عرض تسليت به محضر مقام معظم رهبري و ملت مسلمان ايران جامعه‌ي اهل سنت مشهد با اعلام تنفر و نزجار و محكوميت اين اقدام دولت سعودي، خواستار پاسخگويي حاكمان عربستان سعودي به افكار عمومي جهانيان،‌ به ويژه مسلمانان در اقدام اخير و ماجراجويانه خود است.

مدير، مدرسين و طلاب مدرسه علميه اهل سنت ابوبكر تايبادي(ره): دولت عربستان سعودي با انجام دادن علمي خلاف آرمان‌ها و قوانين بشيريت و برخلاف آزادي بيان، مرتكب فعلي گرديد كه باعث جريحه دار شدن قلب هر انسان آزاده‌اي خواهد شد لذا ما مدرسين و طلاب حوزه علميه مولانا ابوبكر تايبادي(ره) اين اقدام خودسرانه را محكوم مي‌كنيم.

علما و روحانيون اهل سنت خراسان جنوبي: در عصر و دوراني كه امت اسلامي بيش از هر زماني نياز به وحدت و انسجام و مقابله با دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمين و در رأس شان استكبار جهاني دارد قطعا چنين رفتاري در راستاي اهداف دشمنان اسلام از جمله امريكا و اسرائيل مي‌باشد و منافي با موازين بين المللي و آداب و رسوم دموكراسي بوده و نشانگر عمق بي تدبيري و بي مسئوليتي حكام عربستان سعودي است.

علما، روحانيون، ائمه جمعه و جماعات اهل سنت خراسان شمالي : آل سعود با بي‌تدبيري و بي خردي خود، قلوب مسلمانان جهان را با به شهادت رساندن شيخ نمر‌باقر النمر(ره)  عالم برجسته شيعي جريحه دارد كرد و آنها بايد بدانند كه هيچ ظلمي بي‌پاسخ نخواهد ماند و آنها عواقب شوم كارهاي ظالمانه خودشان را خواهند ديد و ما علما، روحانيون، ائمه جمعه و جماعات اهل سنت خراسان شمالي اين جنايت آل سعود را به شدت محكوم مي‌كنيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.