استاندار خراسان رضوی: در شرایط حساس امروز منطقه، وحدت یک ضرورت دینی، عقلی، سیاسی، اجتماعی و رسالت تاریخی برای همه است.

علیرضا رشیدیان افزود: نقش علما و روحانیان شیعه و اهل سنت در ایجاد وحدت و برادری انکار ناپذیر است.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان عليرضا رشيديان استاندار خراسان رضوي با بيان اينكه اسلام دين دوستي و مودت بين همه انسان هاست اظهار داشت: با پیروی از سیره پیامبر (ص) و حضرت امام رضا (ع) افراد مختلف با هر تفکر و عقیده ای باید در کنار هم بنشینند و گفت و گو کنند زیرا تفرقه بین مسلمانان خشنودی دشمنان را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه طبق آیات قرآن مومنان نسبت به یکدیگر رحم و مهربانی دارند گفت: امروز باید در کنار همدیگر انرژی و توان خود را برای مقابله با دشمنان اصلی اسلام صرف کنیم.
رشیدیان افزود: رسالت پیامبر (ص) اعتلای انسان و آبادانی دنیا و آخرت بر اساس عدالت، آزادی، رشد و تعالی ارزش های الهی و ایجاد آرامش برای انسانهاست.
ايشان اظهار داشت: رسالت پیامبر (ص) امروزه بر دوش علما که وارث انبیا هستند قرار دارد به خصوص در شرایطی که انسانها دچار سرگشتگی و تشنه معنویت شده اند.
وی گفت: هم اکنون در دنیای سیاست افرادی مانند ترامپ و نتانیاهو در رأس قدرت هستند که در حمایت از تروریسم، ایجاد تفرقه و گروهکهایی مثل داعش فعال بوده اند و اکنون نیز برای بعد از داعش برنامه ریزی می کنند لذا ضروری است که امت و علمای اسلام هم برای بعد از داعش و درهم پیچیدن طومار این گروهک در کنار هم باشند و برنامه ریزی کنند.
استاندار خراسان رضوی افزود: علمای روشن ضمیر شیعه و اهل سنت با اتحاد خود توانستند بر توطئه ای که دشمنان برای کشور لبنان و ایجاد جنگ طایفه ای در نظر داشتند، غلبه کنند و این موضوع نقطه قوت برای ملت، دولت و حزب الله لبنان است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.