استاد حوزه و دانشگاه: وحدت شیعه و سنی، تاکتیک نیست، حرف امروز و فردا نیست بلکه یک حکم و تکلیف الهی و قرآنی است.

حجت الاسلام والمسلمين اسماعيل مقري اظهار داشت: قرآن می فرماید که یکی از توطئه های دشمن این بود که به هر وسیله مردم را از اطراف پیامبر دور کنند، اما به فرموده این کتاب آسمانی، این امر به موفقیت نمی رسد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين اسماعيل مقري استاد حوزه و دانشگاه و امام جمعه سابق نيشابور در جشن ميلاد مسعود پيامبر اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) كه در مسجد حنفيه اهل سنت بجنورد برگزار شد، کعبه را به عنوان یکی از مکان‌های حرام در دین اسلام، حرم امن و به مثابه سازمان ملل متحد جهان اسلام دانست و افزود: کعبه حرم امن الهی است اما چرا مردم یمن حق ندارند در این مکان، حرف خود را بزنند؟ و حال آنکه اگر به حکم خدا، کعبه سرزمین امن است، باید مردم یمن بتوانند حرف خود را در این حرم، مطرح کنند.

وی گفت: چرا سوریه نباید بتواند در مکه و در حضور مسلمانان حرفش را بزند، امام حسین(ع) برای در امان ماندن از دشمن، به کعبه آمد اما حرم را ناامن کردند و آن امام همام، آن مکان را ترک کرد، امروز هم یکی از خیانت ها به جهان اسلام همین است.

حجت الاسلام والمسلمين مقری با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) محور وحدت است، افزود: رسول خدا(ص) به عنوان بزرگ ترین معیار و مقیاس وحدت است و قرآن می فرماید که باید از پیامبر(ص) اطاعت کنیم زیرا اطاعت از او، اطاعت از خداوند  است.

وی گفت: قرآن می فرماید که یکی از توطئه های دشمن این بود که به هر وسیله مردم را از اطراف پیامبر دور کنند، اما به فرموده این کتاب آسمانی، این امر به موفقیت نمی رسد.

امام جمعه سابق نیشابور تاکید کرد: وحدت شیعه و سنی، تاکتیک نیست، حرف امروز و فردا نیست بلکه یک حکم و تکلیف الهی و قرآنی است.

ايشان خاطر نشان كرد: وحدت ميان مسلمانان زمينه ساز نااميدي و ياس دشمنان خواهد شد، لذا بر همه ما لازم است تا با يكدلي و برابري اين وحدت را تحكيم بخشيده و دل رسول الله را شاد نماييم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.