استاد حوزه علمیه الصدیق: ميلاد مسعود پيامبر اكرم باعث شد كاخ طاغوتيان فرو ريزد و بتخانه ها ويران گردد

مولوی منیر احمد ربانی نژاد گفت: جامعه ما بايد به سمت و سويي حركت كند كه سيره نبي مكرم اسلام و خاندان پاك ايشان سرلوحه اعمال و افعال ايشان باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوی منیر احمد ربانی نژاد به مناسبت بزرگداشت هفته وحدت، در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ميلاد مسعود نبي مكرم اسلام باعث فروپاشي كاخ هاي طاغوتيان و شكستن بت ها و اصنام شد.

وي با اشاره به معجزات فراوان پيامبر اسلام در طول حيات پربركتشان، افزود: دو معجزه ماندگار پيامبر يعني قرآن و اهل بيت ايشان چراغ راه مسلمانان در مسير زندگيشان است كه تاسي به اين دو باعث صلاح و رستگاري انسان ها مي شود.

ايشان با بيان اينكه زماني كفار و مشركين قريش به پيامبر طعنه مي زدند كه ايشان ابتر هستند خاطر نشان كرد: آنان خودشان ابتر شدند که با آن همه مال،ثروت و اولاد و پست و جایگاه های دنیوی که داشتند نسلشان منقرض شد و هیچ اطلاعاتی نه از مال و نسل آنها وجود دارد.

مولوی ربانی نژاد ادامه داد: خاندان پیامبر در میان جامعه اسلامی چه شیعه و چه سنی موجود است که یک سر و گردن از عامه مردم بالاتر هستند و این سادات، اولاد پیامبر از نسل حضرت فاطمه زهرا(س) می باشند.

استاد حوزه علميه الصديق بيرجند با استناد به آیه ۱۷ سوره انبیاء “وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ” مهمترین خصوصیت پیامبر را رحمه للعالمین بودنشان دانست و افزود: می بینیم که پیامبر برای تمام انسانها خیرخواهی و رحمت و رافت داشتند و این از مهمترین خصوصیات پیامبر است.

مولوی ربانی نژاد اظهار داشت: پیامبر گذشت و عفو زیاد داشتند، چنانكه در حکومت اسلامی این مصداق دارد که بعضی از مجرمین مورد رافت اسلامی قرار می گیرند.

ايشان وظیفه علما در مورد شناخت پیامبر و سیره آن بزرگوار را مهم ارزيابي و تصريح كرد: در مرحله اول، وظیفه علما و روحانیون اعتقاد عملي و پايبندي به سيره رسول الله است و در مرحله بعد نقل كردن سيره پيامبر و در مرحله آخر نگاشتن و تدوين كتب و مقالات در رابطه با ايشان است.

وي در پايان ابراز داشت: جامعه ما بايد به سمت و سويي حركت كند كه سيره نبي مكرم اسلام و خاندان پاك ايشان سرلوحه اعمال و افعال ايشان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.