استاد حوزه علمیه احمدیه تربت جام: اسلام دین صلح است. کلمات مربوط به صلح و بخشش بیش از جهاد در قرآن ذکر شده است. گروه های تکفیری هیچ سنخیتی با دین اسلام ندارند.

مولوي صارمي گفت: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها بر فتنه جديد دشمن مبني بر توطئه دشمنان اسلام در ايجاد فتنه مذهبي در كشورهاي اسلامي هشدار داده بودند. 

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان مولوی صارمی استاد حوزه علمیه احمدیه تربت جام در کارگاه هم اندیشی تقریب مذاهب(سیره شناسی پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) در مواجهه با گروههای افراطی) که در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، با اشاره به وجود فتنه های متعدد در جهان اسلام ابراز داشت: افراطی گری و فتنه مذهبی آفت جهان اسلام است.
وی افزود: امت اسلامی باید به خود آید و روزنه های نفوذ دشمنان را ببندد.
استاد حوزه علمیه احمدیه تربت جام اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را نتیجه بی تفاوتی برخی حکام کشورهای اسلامی دانست و اظهار داشت: ترامپ از افتراق میان مسلمانان جهان استفاده کرد و بیت المقدس را از پیکره جهان اسلام جدا نمود اما او باید بداند که این عمل باعث اتحاد مسلمانان جهان خواهد شد.
وی افزود: مقام معظم رهبری با دور اندیشی، بارها و بارها به توطئه دشمنان اسلام در ایجاد فتنه مذهبی در کشورهای اسلامی و سوء استفاده از آن اشاره فرمودند و امروز شاهد این مساله هستیم که خود مسلمانان به جان هم افتادند و یکدیگر را قتل عام می نمایند.
مولوی صارمی تنها راه برون رفت از مشکلات جهان اسلام را بازگشت به فطرت اسلامی و رها کردن اختلافات عنوان کرد و افزود: آن چیزی که دشمنان مشترک شیعه و سنی را ناامید می نماید وحدت میان مسلمانان است.

ايشان تاكيد كرد: وظيفه دانشجويان و طلاب در اين راه وظيفه اي سنگين است. آگاهي و هوشياري اين دو قشر فرهيخته جامعه باعث خواهد شد توطئه دشمنان جهت رخنه در ميان امت اسلامي نقش بر آب شود.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.