استاد حوزه علميه اهل سنت بيرجند: حاجي با پوشيدن احرام رخت دنيا طلبي را از تن به در مي كند و با همه وجود به سوي خدا رهسپار مي شود

مولوی عبدالناصر فرامرزی گفت: مومنان از فرصت حج استفاده نمايند و وقت خود را به بازار گردي هدر ندهند تا حجشان مقبول گردد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالناصر فرامرزي در مصاحبه با خبرنگار اين دفتر با اشاره به فرارسيدن ماه ذي الحجه و حضور حجاج بيت الله الحرام در سرزمين وحي اظهار داشت: در اين ايام حجاج خانه خدا يك دل و يك صدا لبيك گويان به طواف خانه خدا خواهند پرداخت و تمام تعلقات دنيوي را به دور خواهند افكند.

استاد حوزه علمیه الصدیق افزود: مسلمانان در اين ايام قلب هاي خود را تنها به ياد خدا و براي رضاي او صيقل مي دهند و خود را آماده انجام اعمال و مناسك حج مي نمايند.

مولوی فرامرزی ادامه داد: حج عبادتی است جامع که در این عبادت جامع، انفاق مال و رنج تن و ذکر خدا و قربانی در راه خدا با هم توام شده است.

وي افزود: از زمانی که زائران بیت الله الحرام، احرام می بندند و کفن این دنیا را بخاطر استقبال از کفن آخرت بر تن خویش می کنند و لباسهای دنیایی را از تن خود بیرون می آورند با دو تكه پارچه سفید کفن مانند قصد حضور در پیشگاه خدا را دارند گویی که همه دنیا پست ها و مقام ها و اموال را رها کردند فقط لبیک گویان به سوی خدایشان رهسپار هستند.

مولوی فرامرزی اظهار داشت: در شرق و غرب دنیای امروزی جاذبه هاي تفريحي و گردشگري فراواني وجود دارد اما آنقدر فضاي معنوي خانه خدا فراوان است كه مومنين تمام سختيهاي را به جان مي خرند تا از آن  بهره مند شوند.

ايشان در پايان خطاب به زائران خانه خدا، ابراز داشت: مومنان بايد از اين فرصت به وجود آمده استفاده نمايند و بيشترين بهره را ببرند و وقت خود را به بازار گردي هدر ندهند تا حجشان مقبول گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.