استاد حوزه علميه الصديق بيرجند: بیت المقدس به عنوان مهمترین شهر فلسطین و نخستین قبله مسلمانان است.

مولوی خلیل اله مرتضائی گفت: فلسطین به عنوان مهمترین شهر فلسطین و از نظر اسلام و مسلمانان اهمیت زیادی دارد، زیرا نخستین قبله مسلمانان و سومین مکان مقدس بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبی است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي خليل الله مرتضايي در گفتگو با خبرنگار ما قدس را پاره تن امت اسلام دانست و افزود: اهمیت ویژه این سرزمین در میان مسلمانان هم بخاطر قداست مسجدالاقصی و هم به لحاظ اماکن مقدسه ای که در این سرزمین وجود دارد است. لذا مسلمانان و امت اسلامی مسجدالاقصی را از آن خود می دانند و به آن ارزش خاصی قائل هستند تا جایی که در قرآن عظیم الشان در سفر معراج پیامبر(ص) از این مسجد یاد شده است.

ايشان اظهار داشت: از رسول گرامی اسلام روایات متعددی درباره فضائل مسجدالاقصی آمده است.

مولوي مرتضايي یادآور شد: متاسفانه سالیان سال صهیونیست غاصب و یهود ظالم بر این سرزمین مسلط شده اند و این سرزمین را از مسلمانان و مردم مظلوم فلسطین غصب نموده اند و مسلمانان را از نعمت مسجدالاقصی محروم نموده اند.

استاد حوزه علميه الصديق بيرجند ابراز داشت: صهیونیست ها تلاش های فراوانی انجام داده‌اند که مسلمانان این مسجد را فراموش نمایند، اما بحمدلله با نیروی مقاومت و تدابیر بزرگان خصوصا تدبیر امام راحل که جمعه آخر ماه رمضان را اختصاص به قدس دادند امیدواریم ملت های مسلمان هیچ وقت این سرزمین را از یاد نبرند و با آزادی کامل آن از دست یهود غاصب تلاش نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.