استاد حوزه علميه الصديق بيرجند: بیت المقدس از نظر مسلمانان مکانی بسیار مهم، بااهمیت و با فضیلت است.

مولوی محمد سعید خواجه احمدی گفت: بیت المقدس از نظر مسلمانان بسیار مهم با فضیلت و مکانی متبرک است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي محمد سعيد خواجه احمدي مدرس حوزه علميه اهل سنت الصديق بيرجند در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در ابتدای اسلام پیامبر(ص) زمانی که در مدینه بودند ۱۶ماه به سمت بیت المقدس نماز می خواندند.

وي افزود: بیت المقدس قبله بوده و دارای احترام است. در قرآن هم ذکر و نام بیت المقدس آمده “سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا ۚ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ”

ايشان ادامه داد: در تاریخ اسلام، اولین فتح بیت المقدس بدون جنگ و خونریزی در زمان خلیفه دوم بود. دومین فتح بیت المقدس بعد از قرن ها توسط صلاح الدین ایوبی اتفاق افتاد. بعد از آن بر اساس کوتاهی ها و غفلتی  که از طرف مسلمانان شد، بیت المقدس از اختیار مسلمانان خارج شد و تحت سلطه یهودیان شد.

مولوي خواجه احمدي یادآور شد: بر مسلمانان لازم است به کمک مسلمانانی که در منطقه بیت المقدس ساکن هستند و از طرف یهودیان لجوج و عنود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند بشتابند.

مدرس حوزه علميه الصديق ابراز داشت: همه مسلمانان باید كنند به هر طریقی که می توانند با شرکت در راهپیمایی و روش های دیگر انزجار خود را از معاندین و یهودیان که بدترین دشمنان اسلام هستند اعلام نمايند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.