آیت الله علم الهدی در همايش محمد بشير وحدت: اندیشه های متحجرانه بدترین سم براي فرد و جامعه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اندیشه های متحجرانه بدترین سم کشنده بوده و دشمن روی متوقف کردن شعائر ما دست گذاشته است.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در همایش «محمد، بشیر وحدت» که در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، با بیان اینکه وحدت به‌عنوان چاشنی اقتدار بخش دین و پیامبر در کره زمین سه بستر دارد، گفت: اولین بستر آن، احساس و شعار است که متأسفانه تبلور آن امروز بیشتر از دو بستر دیگر در جامعه است، یعنی به‌صورت یک قضیه احساسی و در قالب ادبیات مختلف بیان‌شده تا تنها عواطف را ارضا کند.
آيت الله علم‌الهدی با تأکید بر اهمیت وحدت در حوزه بصیرت و رفتار، افزود: در حوزه بصیرت شناخت موقعیت امروز اسلام و اینکه در چه شرایطی در جبهه جهانی قرار گرفته و پیامبر اکرم (ص) که در مقابل چه جریانی در دنیا واقع‌شده است، ضرورت دارد.
وی با اشاره به جایگاه وحدت در حوزه رفتار گفت: در نظامی زندگی می‌کنیم که مسئله ارتباط و آمیختگی در حوزه سیاست‌های نظام در دنیای اسلام مطرح است یعنی زمانی که زلزله در کرمانشاه رخ می‌دهد یک جوان شیعه به روستای سنی نشین دالاهو می‌رود و آنجا را مدیریت می‌کند، این مسئله در مورد مدافعین حرم نیز صدق می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: اگر در حوزه بصیرت، دیدگاه‌ها و نگاه‌ها را در کنار هم قرار دهیم و در عرصه جهان، پیامبر (ص) و موقعیت قرآن را در یک جهت دنبال کنیم، وارد حوزه بصیرت شدیم.
وی با بیان اینکه انقلابی بودن به‌عنوان یک اصل برای ما حائز اهمیت است، گفت: نمی‌توانیم در حالت رکود و ایستایی در حوزه دین به سر ببریم بلکه همه باید وارد جریانی پویا شویم و از سرنوشت دین غفلت نکنیم، یعنی طوری نشود که در یک نقطه تحجر متوقف شویم درحالی‌که پویایی اسلام دنیا را فراگرفته است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوي افزود: سرسخت‌ترین خطر در مقابل ما، خطر تحجر در شیعه و سنی است؛ یعنی ایستایی در یک نقطه خاص و با زمان پیش نرفتن و با توسعه و گسترش اسلام که به‌صورت پویایی طی می‌شود همراه نشویم که بدترین سم کشنده است.
وی با تأکید بر اینکه متوقف کردن ما در یک نقطه تحجر تحت عنوان شعائر دینی، نه اعتقاد واقعی بلکه اعتقاد دشمن است افزود: تنها جریان تکفیری در مقابل اسلام قرار نگرفته بلکه بدتر از آن، جریان تحجر است که تکفیر از بطن تحجر بیرون آمده است و متأسفانه این جریان تحجر ابزار اصلی دشمن است.
آيت الله علم‌الهدی ادامه داد: متأسفانه خط تحجر که یک مولود آن جریان تکفیر است، در روحانیت چه شیعه و چه سنی نفوذ کرده و دشمن نیز روی این نقطه تأکید می‌کند تا پویایی را از بدنه اسلام بگیرد.
وی با اشاره به خطرپذیر بودن نسل جوان، گفت: اصل لازم و قطعی برای علما، توجیه نسل جوان در عرصه‌های حوزه علمیه و دانشگاهی است تا آنان را نسبت به موقعیت اسلام در دنیای کنونی آگاه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.