همزمان با سالروز حماسه ۹ دي و روز بصيرت همايش ائمه جمعه جماعات و مدرسین حوزه های علمیه با موضوع تبيين دستاوردهاي ۴۰ ساله انقلاب، در مسجد جامع اسدیه برگزار شد.

همايش ائمه جمعه، جماعات و مدرسین حوزه های علمیه خراسان جنوبی در راستاي تبيين معارف انقلاب اسلامي و نكوداشت چهره هاي علمي و فرهنگي با موضوع تبيين دستاوردهاي ۴۰ ساله انقلاب، در مسجد جامع اسدیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی در مراسم تبیین دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب مسجد جامع اسديه، گفت: مساجد سنگرهای اسلام هستند و اگر مساجد خالی شود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به وجود می‌آید.

حجت الاسلام محسن مشرفی با بیان اینکه دشمن از طریق شبیخون فرهنگی، محاصره اقتصادی و فضای مجازی زهر خود را می‌ریزد، تصریح کرد: تلفن‌های همراه و فضای مجازی ابزار تسهیل گر برای نفوذ دشمن و اطلاعات دشمن است.

وی با بیان اینکه مساجد ابعاد حقوقی، فیزیکی، اجتماعی، فرهنگی و دینی دارد که باید به آنها توجه کرد، افزود: برخی مساجد فرصت و زمینه‌ای مناسب برای ارائه برنامه‌ها به کودکان، نوجوانان و بانوان دارند.

مسئول دفتر نمایندگی اهل سنت خراسان جنوبی به وحدت بین شیعه و سنی در خراسان جنوبی نیز اشاره و عنوان کرد: در استان خراسان جنوبی شیعه و سنی با یکدیگر و در کنار یکدیگر با وحدت و همدلی از ارزش های اسلام و انقلاب حفاظت می کنند و با نشان دادن اتحادشان نقشه های دشمنان را نقش برآب می کنند.

حجت الاسلام حسین مختاری، امام جمعه موقت بیرجند نیز در این مراسم گفت: توجه به حقوق مردم مهم است و عامه مردم نقش تعیین کننده‌ای دارند.

وی ادامه داد: یکی از دلایل حضور مردم در صحنه‌های انقلاب اسلامی، انگیزه‌های دینی و قرآن و معارف اهل بیت(ع) بوده است و به پشتیبانی از ولایت فقیه در صحنه‌هایی که لازم بوده حضور یافتند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمنان به دنبال بر اندازی انقلاب هستند، تصریح کرد: فتنه ۸۸ بیش از هشت ماه طول کشید و دشمنان برای براندازی نظام امیدوار بودند اما مردم با حضور به موقع در صحنه این فتنه را خنثی کردند.

حجت الاسلام مختاری به بصیرت مردم ایران اشاره و خاطرنشان کرد: اما فتنه آبان ماه امسال نیز تنها ۴۸ ساعت بود و مردم با بصیرت در راهپیمایی حضور یافته و از ازاذل و اوباش و اغتشاشگران اعلام انزجار کردند.

وی با بیان اینکه ولایت فقیه عالم، مدیر، مدبر، باتقوا و دشمن شناس هستند، ادامه داد: علما رهبران علمی، فکری، فرهنگی و اجتماعی هستند و باید علمای فکری و فرهنگی زمامداران جامعه باشند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه باید ارزش های نظام و اسلام را حفاظت کنیم، عنوان کرد: فرهنگ حق، باورهای حق و اعتقادات حق باید درست شود؛ خدا می‌فرماید حق را بگویید چه به ضرر و چه به نفع‌تان باشد و حق را برگزینید گرچه به ضرر شما باشد و باطل را نپذیر گرچه به نفع شما باشد.

بر اساس اين  گزارش امام جمعه اهل سنت اسديه نيز در اين ديدار با اشاره به سختيهايي كه طلاب علوم ديني در راه تحصيل علم متحمل مي شوند، خاطر نشان كرد: علما و طلاب استعدادهای خود را ظرف خدمت کردن به دین و خلق الله می‌کنند و با حداقل امکانات زندگی این راه و مسیر طلبگی را انتخاب کردند و خداوند این توفیق را داده که در راه خدمت به دین خدا و خلق خدا باشیم.

مولوي توكلي به نقش علما در جامعه اشاره و تصریح کرد: علمای دین در زندگی‌های روزمره مردم نیز تاثیر دارند و علمای دین در ایجاد انقلاب به رهبری امام راحل در جامعه موثر بودند.

ايشان با بیان اینکه در مسیر رشد و پیشرفت انقلاب هستیم خاطرنشان کرد : تعداد مدارس علمیه قبل از انقلاب با بعد از انقلاب در استان قابل مقایسه نیست و در گذشته روستاها آب، برق و گاز نداشتند اما امروز بیشتر روستاها به این امکانات دسترسی دارند.

وی ادامه داد: مسؤولان در خدمت به مردم و راه انداختن کار مردم کوتاهی نکنند چرا که دشمن به تفرقه بین مسلمانان است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه عنوان کرد: مردم علی رغم بسیاری از نارضایتی‌هایی که داشتند اما در راهپیمایی‌های مختلف حضور پررنگ دارند و از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند بنابراین باید مشکلات مردم را حل کرد.

مولوی عبداللهی با بیان اینکه خواسته‌های مردم از مسؤولان به حق است تاکید کرد: مسؤولان در خدمت رسانی به مردم به ویژه در زمانی که مشکلات اقتصادی است به هیچ عنوان کوتاهی نکنند.

وی با بیان اینکه کار و مسؤولیت علما کمتر از جهاد نظامی نیست، گفت: بسیاری از مشکلات در کشور به دلیل غفلت، دوری از خدا و کنار گذاشتن دین است.

[Not a valid template]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.