نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بيرجند: هر روز ما باید روز وحدت باشد در حالی که دشمنان با وحدت تمام مقابل دین ما ایستاده اند

دین نسخه عملی هر انسان برای رشد متعالی و سیر الی الله است که نمی تواند متعدد باشد و ما در قرآن کلمه ادیان نداریم و دین داریم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آيت الله سید علیرضا عبادی شامگاه پنجشنبه در مراسم آغاز هفته وحدت که با حضور روحانیون اهل تسنن و تشیع، جمعی از مسئولان و مردم در مسجدالنبی (ص) بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: آنهایی که هفته وحدت را تعریف کردند، امر حکیمانه اي را صورت دادند اما بهره برداری از آن به مراسم سالی یکبار بسیار بهره برداری ناقصی است بلکه باید گسترش داشته باشد و همگانی شود.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: نوع بشر ممکن است در دین، زبان و منطق زندگی فرق کند و خیلی تفاوت ها داشته باشند که اینها همه حاشیه است و آنچه در اصل انسانیت انسان مطرح است مشترک بین نوع انسان است و وقتی انسان تعریف شد خیر، شر، نفع و ضرر، راه و سیر او همه واحد است.

آيت الله عبادی تصریح کرد: دین نسخه عملی هر انسان برای رشد متعالی و سیر الی الله است که نمی تواند متعدد باشد و ما در قرآن کلمه ادیان نداریم و دین داریم.

وی افزود: امروز ادیان وجود دارد اما ساخته سلیقه های بشری است و به خدا و انسان ربطی ندارد، تورها و دام هایی است که همواره جلوی راه بشر پهن شده و اسلام به معنای حقیقی آن یعنی در مقابل هرچه حق شناخته شده در یک کارشناسی صحیح تسلیم باشد و سلیقه، قوم، زبان و … مطرح نباشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: پیامبران که مبعوث شدند فلسفه بعثت آنها این است که کاروان انسانیت را در راه نگه دارند و در این راه انبیا چون ساربان و رهنمای کاروان اند زیرا انسان از مبداء که حرکت کرده تا به معاد واصل شود و راهی که سیر کند هر قدمش بیراهه است، راه یکی است اما بیراهه که یکی نیست و هرجا از راه که از حق زاویه پیدا کند آنجا بیراهه می شود.

امام جمعه بيرجند افزود: دردهایی که امروز در جامعه مشاهده می شود که پیکره جامعه اسلامی دردمند است و باید معاینه شود درد وعلاجش چیست، پیداست باز هم باید به قرآن پناه برد و راهش این است در راه پیامبران بمانید.

ايشان با اشاره به اوضاع کشورهای اسلامی ادامه داد: اختیارات این همه کشورهای اسلامی دست کسانی است که به اسم حاکمان اسلام با بیگانگان، کفار و منافقان می سازند و نتیجه این می شود که این همه بر مسلمین ستم می شود و مسلمان بی تفاوت چون سر رشته مسلمانان دست آنها نیست و نفس ماست که تسلیم بیگانه می شویم.

وی گفت: اگر از فاسد، کافر، ظالم و منافق اطاعت نشود از آنها هیچ کاری ساخته نیست و اگر استکبار جهانی از آن سوی آب عربده می کشد حتما کسانی را در منطقه مسلمین دارد که مطیع او هستند و بعد می گوید گزینه ها روی میز است اما اگر هیچ کسی را نداشته باشد کاری نمی تواند بکند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تبریک ایام ربیع الاول و هفته وحدت افزود: این عید بزرگ و عید نور را در صحنه عملی، اجرایی، اخلاقی، فرهنگی و سیاسی به منصه عمل بگذاریم تا به معنای صحیح مبارک باشد، به مراسم هم قناعت نکنیم و امر را به جهال واگذار نکنیم.

وی بیان کرد: امروز ما نظام اسلامی داریم اما هنوز به جنبه عملی اسلامی نرسیدیم و باید تلاش کنیم به یک نظام عملی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و نهایتا تمدن اسلامی برسیم.

این آیین به مناسبت ۱۲ ربیع الاول ولادت حضرت رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت، با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، امام جمعه اهل سنت بیرجند، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسئولان در مسجدالنبی بیرجند برگزار شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.