معاون آموزش و پژوهش دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان: هدف از برگزاري اردوي طلاب جديدالورود آشنايي طلاب با امور اداري و آموزشي در طول دوران تحصيل است

حجت الاسلام والمسلمين هادي نوروزي گفت: امسال حدود ۲۰۰ نفر به عنوان طلبه سال اولي در مدارس علميه اهل سنت خراسان پذيرش شده اند و اكثر آنها امروز در اين اردو حضور دارند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين نوروزي، معاون آموزش و پژوهش دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در ابتداي افتتاحيه اردوي طلاب جديد الورود سال تحصيلي ۹۸-۹۹ ضمن خوش آمد گويي و آرزوي موفقيت براي حاضرين اظهار داشت: اين اردو چند ساليست كه به همت دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان و ارشادات رئيس محترم دفتر استاني برگزار مي گردد و طلابي كه سال اول ورود به عرصه دين و علم آموزي قرار دارند با حضور در اين اردو با مسائل و نكات مهم اداري و آموزشي آشنا مي شوند.

وي با اشاره به اينكه بعد از انقلاب شاهد رشد كمي و كيفي قابل توجهي در بحث مدارس علميه و امور آموزشي طلاب و روحانيون اهل سنت بوده ايم، خاطر نشان كرد: در خراسان رضوي ۲۷ و در استان هاي خراسان شمالي و جنوبي ۲۶ مدرسه خواهر و برادر وجود دارد كه اين تعداد نسبت به سال هاي پيش از انقلاب رشد قابل توجهي كرده است.

ايشان ادامه داد: امسال بيش از ۲۰۰ نفر در مدارس علميه اهل سنت سه استان پذيرش شده اند كه امروز اكثر آنها در اين اردو حضور دارند و در برنامه ها اين اردو شركت خواهند نمود.

حجت الاسلام والمسلمين نوروزي ضمن پرداختن به برخي نكات آموزشي و خدماتي مربوط به طلاب جديدالورود، ابراز داشت: نكته اولي كه طلاب عزيز مي بايست به آن توجه نمايند بحث كارت خدمات است. وقتي طلبه اي پذيرش شده و نام او در سيستم ثبت شد، طلبه رسمي خواهد بود و مي بايست تا يك سال در مدرسه تحصيل كرده و بعد از اتمام سال اول به مركز خدمات معرفي شده و پس از اخذ كد شش رقمي جهت صدور كارت خدمات اقدام مي گردد.

وي ادامه داد:‌ از زمان صدور كارت خدمات شهريه طلاب وصل خواهد شد كه امسال نيز شاهد افزايش در پرداخت شهريه و خدمات طلاب و روحانيون اهل سنت سراسر كشور بوده ايم.

معاون آموزش و پژوهش دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، بحث معافيت تحصيلي را دومين مساله مبتلا به طلاب در سال اول ورود به حوزه دانست و اظهار داشت: طلاب از زمان پذيرش تا شش ماه فرصت دارند نسبت به صدور كارت معافيت اقدام نمايند و در صورت عدم اقدام به موقع مشمول غايب تلقي خواهند شد.

ايشان در بحث انتقالي و جابجايي از يك مدرسه به مدرسه ديگر، گفت: مديران و رابطين مدارس مي بايست تا شش ماه بعد از انتقال طلبه آن را به دفتر اطلاع دهند و در صورت عدم اطلاع فرد مذكور به عنوان ترك تحصيل تلقي خواهد شد.

گفتني است، چهارمين اردوي طلاب جديد الورود مدارس علوم ديني اهل سنت خراسان روز چهارشنبه و پنج شنبه ۲۹ و ۳۰ آبان ماه سال جاري در مشهد مقدس برگزار شد و در پايان اردو نيز ميثاق نامه طلبگي توسط طلاب در حرم مطهر رضوي قرائت گرديد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.