مدیر حوزه علمیه هدایتی کلاته ابریشم از توابع شهرستان راز وجرگلان استان خراسان شمالی: نامه حكيمانه حضرت امام(ره) به گورباچوف نشان از بينش عميق ايشان نسبت به مسائل منطقه اي و جهان داشت

خال محمد آخوند سرفراز گفت: امروز مقام معظم رهبري(حفظه الله) به عنوان خلف صالح امام راحل طي نامه اي به جوانان غرب با بيان مسائل و مشكلات پيش روي جهان غرب نسبت به فروپاشي اين جوامع هشدار داده اند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خال محمد آخوند سرفراز مدیر حوزه علمیه هدایتی کلاته ابریشم از توابع شهرستان راز وجرگلان استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سالروز صدور نامه تاریخی حضرت امام خمینی به گورباچف و نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی اظهار داشت: اتحاد جماهیر شوروی از مجموعه جمهوری هایی تشکیل شده بود که با وجود داشتن اعتقادات و مذاهب گوناگون اما حق ترویج و حتی عمل به ساده ترین اعمال مذهبی و باورهای دینی خود را نداشتند و سران اتحاد جماهیر شوروی آنها را بر اساس تفکر کمونیستی خودشان متحد کرده بودند و اساسا دین هیچگونه جایگاهی در حکومت و جامعه آنها نداشت.

وي افزود: در سال۱۳۶۷ حضرت امام راحل طی نامه ای به گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی روند آغاز فروپاشی اتحاد کمونیستی جماهیر شوروی را به ایشان گوشزد كرده و نصایحی را به ایشان بيان فرمودند.

آخوند سرفراز عنوان داشت: پیشبینی های حضرت امام در قالب اين نامه بعد از مدت كوتاهي تحقق پیدا کرد و نصایح ایشان به همان شکل محقق شد و اتحاد جماهیر شوروی منحل شده وکشورهای متعدد و مستقلی تشکیل شدند.

وي ابراز داشت: نصایح امام راحل مبنی بر دادن اختیار به هر کدام از جمهوری های تحت حکومت آنها که بتوانند مستقل و آزاد به عقاید خود عمل کنند تأثیرگذار بود. برخی از جمهوری هایی که تحت سیطره شوروی سابق بودند مانند جمهوری های ترکمنستان، آذربایجان، ازبکستان، قرقیزستان مسلمان هستند. اما نه تنها در حکومتهایشان نقشی نداشتند بلکه از انجام احکام مقدماتی اسلام مانند روزه و نماز هم محروم بودند.

ايشان ابراز داشت: مدت کوتاهی بعد از ارسال نامه حضرت امام به گورباچف، اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشید و جمهوری های آن کشورهای مستقلی شدند با باورها و اعتقادات خودشان، و این تحقق وعده حق امام راحل بود.

مدير مدرسه علميه هدايتي كلاته ابريشيم خاطر نشان كرد: اکنون نیز حضرت آیت الله خامنه ای که خلف صالح امام راحل هستند قطعا پیش بینی های ایشان و نامه ای که به جوانان غرب نوشتند ونصیحت هایی که کردند به زودی محقق خواهد شد و الان هم روز به روز شاهد محقق شدن هر چه بیشتر این وعده ها هستیم الان در آمریکا بین ایالتهای آن اختلافاتی ظاهر شده و امروز می بینیم که رئیس جمهورآمریکا از سر سرخوردگی و استیصال به اطرافیان خود دست درازی می کند و این قطعا بخاطر شکستهای برنامه هایش است، رفتار ترامپ رفتار آدمهایی است که مدام در برنامه های خود شکست خورده اند.

وي افزود: این همان پیش بینی های مقام معظم رهبری در مورد تزلزل پایه های نظام سرمایه داری غرب است. ما همه ی مسائل و مشکلاتی که اکنون جامعه ما گرفتار آن است، دشواریها و تحریم هایی که دشمنان ایران اسلامی بر ما تحمیل کرده اند را تحمل می کنیم ولی قطعا منافع این استقامت را که راه اسلام می باشد مسلمین خواهند برد، شاید مقاومت ما ایستادگی ما موقتا سختی هایی را بر ما تحمیل کند اما همانطور که حضرت آقا فرمودند قطعا بر این باوریم که نفع این مقاومت، نفع این رهبری و بیدارگری طبق پیش بینی های مقام معظم رهبری به نفع مسلمین و جهان خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.