مدير مدرسه علميه تعليم القرآن و السنه نشتيفان خواف: در ابتداي انقلاب اسلامي دشمنان مي خواستند با ترور دانشمنداني همچون شهيد مطهري و شهيد هاشمي نژاد مسير انقلاب را تغيير دهند.

مولوي عبدالغفور مسلمان گفت: اينگونه اقدامات باعث بيداري و آگاهي مردم نسبت به دسيسه هاي دشمنان مي شود و هر قدر از بزرگان ما بيشتر بكشند ملت به فرموده امام راحل بيدار تر مي شوند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در آستانه فرارسيدن سالروز شهادت معلم شهيد آيت الله مرتضي مطهري و روز معلم، مولوي عبدالغفور مسلمان مدير مدرسه علميه تعليم القرآن و السنه نشتيفان شهرستان خواف در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اينكه خداوند در ابتداي نزول قرآن بر قلب پيامبر خود او را به خواندن فرا مي خواند، اظهار داشت: در طول حيات بشريت انبياء و اولياء الهي همانند نور و راهنما به هدايت جوامع بشري مي پرداختند و حضور آنها در ميان مردم باعث سكينه قلب و اطمينان بود.

وي افزود: آن چيزي كه باعث فضيلت و برتري انسان نسبت به ساير موجودات است علم و دانش اوست.

مولوي مسلمان ادامه داد: در قرآن كريم آيات بسياري در ضرورت كسب علم وجود دارد از جمله طَلَبُ العِلمِ فَريضَةٌ عَلى كُلِّ مُسلِمٍ و مُسلِمَةٍ كه اين مساله نشانده اين مطلب است كه اسلام به علم و علم آموزي تاكيد ويژه دارد و آن را زمينه اي براي دوري انسان از جهالت و گمراهي مي داند.

ايشان با اشاره به اينكه در ابتداي انقلاب اسلامي دشمنان مي خواستند با ترور دانشمنداني همچون شهيد مطهري و شهيد هاشمي نژاد مسير انقلاب را تغيير دهند، اظهار داشت: دشمن به درستي به اين مساله پي برده بود كه حضور انديشمندان و علما مي تواند سد بزرگي در برابر رسيدن آنها به اهدافشان باشد لذا اقدام به قتل و كشتن آنها نمودند.

مدير مدرسه علميه تعليم القرآن و السنه نشتيفان ابراز داشت: از ابتداي خلقت بشر افرادي بودند كه براي منافع خود علما و دانشمندان را از بين مي بردند چرا كه انديشمندان در طول تاريخ باعث بيداري و آگاهي مردم نسبت به جابران و ستمگران بودند.

وي افزود: اينگونه اقدامات باعث بيداري و آگاهي مردم نسبت به دسيسه هاي دشمنان مي شود و هر قدر از بزرگان ما بيشتر بكشند ملت به فرموده امام راحل بيدار تر مي شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.