مدير مدرسه علميه احناف خواف: علما و مردم بحمدالله نسبت به وظایف خود آگاه هستند و این نعمت پروردگار است

مولوي حبيب الرحمن مطهری گفت: وحدت، اخوت و برادری را در سایه مشترکات مدنظر قرار داده و در فروعات، هر کس طبق مذهب و عقیده‌اش، پیرو مرجع خود باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي حبيب الرحمن مطهري مدير مدرسه علميه احناف خواف، در مراسم تشییع مولوی عبدالحمید اصالت – مدرس حوزه علمیه تعلیم‌القرآن نشتیفان – ضمن عرض تسلیت خدمت علما و مردم شریف نشتیفان، با تلاوت آیه «هل يستوي الذين يعلمون والذين لا يعلمون» (زمر:۹) پیرامون «وظایف اهل علم و علما» اظهار داشت: اگر چه آیات و روایات زیادی در مقام و منزلت اهل علم وارد شده است اما در مقابل، وظیفه اهل علم و علما هم بسیار سنگین است و مقداری صبر و تحمل نیاز دارد. سخن حق گفتن در این زمانه تلخ است و این نیاز به صبر بیشتری دارد.

ایشان افزود: در روایتی آمده است که شخص عالم، امانت‌دار خداوند در زمین است؛ یعنی باید دین خدا را به صورت صحیح و کامل به مردم برساند. اما ما ببینیم که چقدر برای خدا امانتداری کردیم.

وي اظهار داشت: در روایتی دیگر آمده است كه، شما مردم با علمایی مجالست کنید که از پنج صفت، شما را به پنج صفت دیگر هدایت و راهنمایی نمایند: ۱) شما را از شک، به سوی یقین برسانند؛ یعنی علما، اعمال و رفتاری انجام دهند که موجب شک و تردید در مردم نشود. ۲) مردم را از دشمنی، به نصیحت و خیرخواهی رهنمون سازند. ۳) از کبر، به سمت تواضع راهنمایی نمایند. ۴) مردم را از ریاکاری، به سوی اخلاص سوق دهند. ۵) مردم را از رغبت به دنیا، به زهد از دنیا راهنمایی نمایند.

مولوي مطهری خطاب به علما خاطرنشان کرد: علمای محترم قدر یکدیگر را بدانند، با هم همدل بوده و همیشه بر مسیر قرآن و سنت گام بردارند.

ایشان افزود: در آستانه ماه ربیع‌الاول و ولادت رسول مکرم اسلام و هفته وحدت هستیم. وحدت، اخوت و برادری را در سایه مشترکات مدنظر قرار داده و در فروعات، هر کس طبق مذهب و عقیده‌اش، پیرو مرجع خود باشد.

مدیر مدرسه علمیه احناف خواف در پایان یادآور شدند: الحمدلله علما و مردم نسبت به وظایف خود آگاه هستند و این نعمت پروردگار است اما در این خصوص باید توجه بیشتری صورت گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.