مدير مدرسه علميه احمديه تربت جام: هدف دشمن از به شهادت رساندن دانشمندان كشور در طول دوران انقلاب و بعد از آن به زانو درآوردن مردم مقاوم ايران بود.

مولوي شرف الدین جامی الاحمدی گفت: ملت ما مقاوم تر از هميشه به مسير خود ادامه مي دهد و اين ناملايمات تاثيري در اراده آنها نداشته است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي شرف الدين جامي الاحمدي مدير مدرسه علميه احمديه و امام جمعه اهل سنت تربت جام با گراميداشت ياد و خاطره معلم شهيد مرتضي مطهري و روز معلم اظهار داشت: در اهميت علم آموزي همين بس كه بزرگترين معلم انسان ذات باريتعالي هست كه قرآن كريم را بر قلب پيامبر نازل كرد و بعد از خداوند وجود مقدس پيامبر اكرم(ص) كه همه علوم از ابتداي خلقت تا انتهاي آن در وجود مبارك ايشان متجلي شده است.

ايشان با اشاره به فرمايش حضرت علي(ع) كه فرمود،‌ هركس به من حرفي بياموزد من بنده او مي شوم افزود: اين سخن كسي است كه پيامبر اسلام(ص) درباره ايشان مي فرمايد،‌ أنَا مَدینَةُ العِلمِ وعَلِیٌّ بابُها كه اين مساله نشان از اهميت دانايي و تقبيح جهالت مي دهد.

امام جمعه اهل سنت تربت جام افزود: معلمين حق بزرگي بر تاريخ بشريت دارند چرا كه از علم و دانش خود به ديگران مي آموزند و هيچ چشمداشتي نيز ندارند.

مدير مدرسه علميه احمديه تربت جام با بيان اينكه علم عالي در نزد پروردگار علمي است كه منطبق با فطرت بشري باشد، اظهار داشت: هر علمي اعم از علوم طبيعي و رياضي و علوم ديني و اسلامي مي بايست در جهت رضاي خدا تحصيل شود تا خير آن به همگان برسد. فرد در راه تحصيل علم نبايد دچار غرور و تكبر شود و از مسير صحيح منحرف گردد تا آن علم ماندگار شود.

عضو شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت كشور، با اشاره به دسيسه دشمنان اسلام براي از بين بردن سرمايه هاي امت اسلامي تصريح كرد: قرن هاست كه دشمنان به دنبال وابسته كردن كشورهاي اسلامي و در نتيجه استثمار آنها هستند ولذا از طرق گوناگون از جمله حمله هاي نظامي و كشتن افراد موثر در اين كشور ها سعي مي كنند تا حضور خود را دائمي نمايند.

ايشان افزود: به شهادت رساندن دانشمندان بزرگي همچون شهيد مطهري و ساير شهيدان انقلاب و همچنين دانشمندان هسته اي كشور هدفي جزء به زانو درآوردن مردم مقاوم ايران ندارد. حال آنكه ملت ما مقاوم تر از هميشه به مسير خود ادامه مي دهد و اين ناملايمات تاثيري در اراده آنها نداشته است.

وي ادامه داد: اميدواريم دانشمندان مسلمان ما در پرتو اسلام و قرآن و در سايه نظام مقدس جمهوري اسلامي قدر اين امنيت و آرامش را بدانند و هر روز در جهت پيشرفت كشور تلاش نمايند.       

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.