فرماندار شهرستان خواف با حضور در جمع خانواده شهدا و ايثارگران شهرستان خواف از ايشان دلجويي به عمل آورد.

حسين سنجراني در ديدار با خانواده يكي از شهداي اين شهر گفت: در دوران دفاع مقدس همه مردم ايران اعم از سني و شيعه در كنار يكديگر با نثار شهداي گرانقدر به دفاع از كيان اسلام در برابر دشمن بعثي پرداختند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، فرماندار شهرستان خواف با حضور در منزل شهيدان رمضانعلي سميعي و عبدالواحد جلالي و همچنين جانبازان  عباس زنگنه وحبيب اله دلير با خانواده ايشان ديدار و از ايشان دلجويي به عمل آورد.

حسين سنجراني در ديدار با خانواده يكي از شهداي اهل سنت با اشاره به اينكه اهل سنت در تمامي صحنه هاي انقلاب و دفاع مقدس هم پاي ساير برادران خود به دفاع از اسلام و انقلاب پرداخته اند، خاطر نشان كرد: هموطنان اهل سنت در خراسان رضوي ۱۲۰ شهيد در دوران دفاع مقدس و پس از آن در راه حفظ امنيت كشور تقديم كرده اند كه نشانگر همدلي، همراهي و وحدت شيعه و سني زير چتر جمهوري اسلامي ايران است.

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان خواف نيز در اين ديدارها ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: شهداي گرانقدر در طول دوران جنگ تحميلي با حضور و رشادت هاي خود در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل به مقابله با دشمنان پرداختند، والدين آنان نيز كه فرزندان خويش را در راه اسلام فدا کرده اند براي ما ايثار و نيز مقاومت را تعريف كردند.

 علي رمضاني ادامه داد: امروز در شرايط كنوني نوبت ما است تا با اشكال مختلف در مقابل هجمه دشمنان اسلام مقاومت نموده و آرمان هاي شهدا را زنده نگه داريم.

گفتني است، شهرستانهاي خواف و تايباد به ترتيب ۱۰۶ و ۱۱۴شهيد در دوران دفاع مقدس و امنيت مرزهاي كشور تقديم كرده اند.

خراسان رضوي ۱۷ هزار و ۲۲۱ شهيد، ۴۳ هزار و ۲۱۹ جانباز و سه هزار و ۳۸۳ آزاده در راه تحقق آرمانهاي انقلاب اسلامي تقديم كرده است.

 

نام و نام خانوادگی شهید/جانباز تاریخ تولد تاریخ شهادت/مجروحیت محل شهادت/مجروحیت محل دفن
رمضانعلی سمیعی ۱۳۱۷/۰۳/۰۱ ۱۳۵۹/۱۱/۰۶ (شهادت)سلمانیه شهرستان خواف
عبدالواحد جلالی ۱۳۴۰/۰۲/۱۵ ۱۳۷۵/۰۵/۲۵ (شهادت)جراحات ناشي از مجروحيت در خواف شهر سنگان خواف
عباس زنگنه ۱۳۵۲/۰۱/۰۴ ۱۳۷۶/۱۱/۰۷ (مجروحيت درگيري با اشرار)اسدآبادخواف – گلوله -پای راست …………
حبیب اله دلیر ۱۳۳۹/۰۱/۰۱ ۱۳۶۵/۰۴/۰۲ (مجروحيت)شلمچه- ترکش دست و پا ……….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.