فرازی از زندگینامه آزاده شهید عبدالواحد جلالی از خواف

شهید عبدالواحد جلالی در پانزدهم اردیبهشت ۱۳۴۰ در شهر سنگان خواف دیده به جهان گشود و در بیست و پنجم مرداد ۱۳۷۵ به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از خبرگزاري ایثار واحد خراسان رضوی، شهید عبدالواحد جلالی در پانزدهم اردیبهشت ۱۳۴۰ در شهر سنگان خواف دیده به جهان گشود و در ۲۵ مرداد ۱۳۷۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همچنین کتابخانه ای به نام این شهید در شهر سنگان نامگذاری شده و در سال جاری در راستای گرامیداشت این شهید یادواره ای برگزار شد.

 عبدالواحد در خانواده ای مذهبی و کشاورز در شهر سنگان خواف چشم به جهان گشود. مقاطع تحصیلی ابتدایی و نیز راهنمایی را در همان زادگاه خویش به پایان رساند و در همانجا موفق به اخذ مدرک دیپلم تجربی شد.

در کار رعایت حق و حقوقات مردم را بسیار داشت. وقت شناس بود و کار خود را به نحو احسن انجام می داد. با آغاز جنگ تحمیلی روانه جبهه شد و پس از ده ماه مبارزه به اسارت دشمن درآمد.

عبدالواحد بعد از گرفتن مدرک دیپلم به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و بعد از گذراندن مراحل آموزشی و آشنایی با فنون نظامی به جبهه نبرد حق علیه باطل شتافت و پس از یک سال نبرد با کفار بعثی عراق در ۳۱ تير ۱۳۶۷ به اسارت آنان در می آید و بعد از شکنجه های فراوان در طول دوران سخت و همراه با شکنجه های فراوان در ۲۲ شهريور ۱۳۶۹ همراه با دیگر آزادگان وارد خاک مقدس ایران شد.

عبدالواحد بعد از اسارت به علت صدمات و شكنجه های فراوان و تحمل دردهای ناشی از شکنجه ها در ۲۵ مرداد ۱۳۷۵ در شهرستان خواف به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 پیکر پاک و مطهر این شهید در شهر سنگان خواف به خاک سپرده شده و مزار شهید نیز بازسازی شده است.