عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت پاوه: امروز برای مسائل فرهنگی کشور هزینه نمی شود

ماموستا دکتر ملا قادر قادری گفت: فرهنگ مقوله ايست كه مي بايست نسبت به آن توجه بيشتري كرد چرا كه باعث مي شود آينده جامعه به سمت نابودي و يا صلاح كشيده شود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا دکتر ملا قادر قادری در نشست رسانه ای نقش وحدت در پیروزی های دفاع مقدس و جبهه مقاومت كه در محل ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد، اظهار داشت: فاصله پاوه تا عراق ۳۵ کیلومتر است، جنگ زمینی معمولا از مرزها شروع می شود و حتی بعد از صلح و شکست دشمن نیز مرزها آخرین نقطه خروج دشمن هستند، مردمان ما رفتند و خیلی ها هنوز برنگشته اند. دیار من جنگ زده است و هنوز آثار جنگ در آن هویداست. ما هشت سال در جنگ تحمیلی با دشمن و چهل و اندی سال با نیروهای ضد انقلاب روبرو بوده ایم و هستیم.

وی افزود: پاوه ۶۲ هزار نفر جمعیت با ۶۵۰ شهید و دو برابر این عدد مصدوم و جانباز، دارد،‌ از سویی اهل سنت کرمانشاه ۱۵۰۰ نفرند و در مجموع کردها ۱۱ هزار شهید تقدیم کرده اند و این همه نشانه با هم بودن است، مردمان ما همواره در کنار نظام بوده و هستند.

چهار مولفه ما را به پیروزی رساند لطف خدا، رهبری حکیمانه امام، وحدت اقوام و مذاهب و ایستادگی و صبر و مقاومت؛ چهار دهه از انقلاب با صبر و مقاومت گذشت و در آستانه دهه پنجم هستیم؛  در قرآن ذکر شده اربعین برای حکومت ها، ملت ها و مسئولان تکالیفی به همراه دارد،‌ شاکر خداوند باشند،‌ در گذشته خود تجدیدنظر کنند، خوبی ها را دوبرابر و بدی ها و خلاها را پرکنند. امروز باید برای آینده برنامه ریزی کرد چون با وجود پایان جنگ نظامی امروز با جنگ های اقتصادی،‌ فرهنگی و سیاسی مواجهیم؛ در داخل با دو مشکل روبروییم که ما را در برابر مردم بدهکار می کند،جمع کردن زر و پول از سوی برخی ها که هر روز رسانه ای می شود و مردم را نسبت به تمام مسئولان بدبین می کند چون تصور می کنند همه اینگونه اند، مسئولان دهه چهارم انقلاب فقط خودشان را حفظ می کنند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ادامه داد: مساله دیگر امروز مسائل فرهنگی همچون حجاب است که نادیده گرفتن آن در حال تبدیل شدن به مساله ای شوم است که تا حدودی تقصیر خودمان است که در ابتدا بی تفاوت بوده ایم.

قادری گفت: اگر دنبال حل این مشکلات هستیم باید اول از خودمان شروع کنیم اگر ما مسئولان دنبال پول باشیم نمی توانیم از مردم انتظار داشته باشیم،‌ مشکل دیگر این است که در مسائل فرهنگی هزینه نمی شود بویژه در مناطق ما دولت برای فرهنگ هزینه ای نمی کند اما اگر بحث همایش و غیره پیش آید خرج می کنند؛ امروز می طلبد هر چیزی را در جای خود قرار دهیم ،‌مردم ما شریفند مردم ما مردم یمن، افغانستان،‌ لیبی و غیره نیستند اما مشکل دارند جوانان ما نمی توانند ازدواج کنند اما مردم با وجود تمام مشکلات ایستاده اند.

وی افزود: امروز که تمام مملکت ما با این پدیده ها گرفتار است لازمه حفظ انقلاب حفظ وحدت اسلامی است. فکر داعشی کماکان در جامعه هست و هیچ کار کارشناسی نمی شود باید توطئه های فرهنگی با فکر جواب داده شود چون مشکلات تنها با مچ گیری مشکل حل نمی شود،‌ باید در کنار هم بودن را تقویت کنیم و هشیار باشیم چون دشمن غفلت ما را می خواهد؛‌ مروری بر گذشته لازم است.

قادری گفت: نکته مهم دیگر احترام به سابقین است، امروز خانواده شهدا کنار گذاشته شده اند؛‌ و مساله دیگر ترویج معنویت است، باید بررسی کنیم ببینیم ما مقصریم، مردم مقصرند، دشمن مقصر است. مساله دیگر احترام به همه مذاهب و اقوام است که همه در این انقلاب شهید دادند،‌ اگر این فضا تجدید شود آمریکا و هیچ دشمن دیگری اجازه فکر تعدی به ما را به خود نمی دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.