عالم اهل سنت خراسان شمالي در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی: عدم آموزش صحيح و بيكاري از مهمترين عوامل سوق يافتن جوانان به بزهكاري است

خالمحمد آخوند سرفراز گفت: اگر جلوی ترک تحصیل و تربیت دختران گرفته شود و آنان بتوانند حق خودشان را بگیرند هرگز به سمت خودکشی نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خالمحمد آخوند سرفراز مدیر حوزه علمیه هدایتی روستای کلاته ابریشم از توابع شهرستان راز و جرگلان در همايش پیشگیری ازآسیب های اجتماعی كه در سالن اجتماعات بخشداری جرگلان در روستاي یکه سعود برگزار گردید، با اشاره به آمار بالای خودکشی در بین زنان ترکمن، بر لزوم تحصیل زنان و آگاهي بخشي آنان تأکید کرد و گفت: دختران و زنان با جدیت به فکر تحصیلات خود باشند.

استاد حوزه علمیه اهل سنت جرگلان با گلایه از کم کاری مسئولان شهرستان برای مرتفع نکردن مشکلات آموزش و تحصیل دختران گفت: اگر جلوی ترک تحصیل و تربیت دختران گرفته شود و آنان بتوانند حق خودشان را بگیرند هرگز خودکشی نخواهد کرد .

وی بیکاری را عامل دیگری برای افزایش خودکشی در منطقه اعلام کرد و گفت: آسیب های اجتماعی زمانی افزایش می یابد که اشتغال کم شود.

گفتنی است در این همایش سلیمه کوهی مشاور روانشناسی درمانگاه یکه سعود از بخش جرگلان، ربیعه بدخشان از پژوهشگران استان گلستان در این حوزه و سجادی دکترای روانشناس بالینی از بجنورد به صورت کارگاهی نکاتی را درباره آسيب های اجتماعی و خودکشی مطرح کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.