عالم اهل سنت باخرز: تا پيش از ظهور وهابيت در سرزمين هاي وحي، همه قبور بزرگان دين و اهل بيت پيامبر داراي گنبد و بارگاه بودند

مولوي رحيم نامدار گفت: ارادت اهل سنت به اهل بيت پيامبر پيامبر وصف ناشدني است و اميدواريم اين قدم هايي كه در راه زيارت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) برداشته شده است مرضي رضاي حضرت حق قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي رحيم نامدار عالم اهل سنت باخرز در جمع كاروان پياده اهل سنت سراسر كشور در مشهد مقدس با اشاره به تاريخچه اي از ساخت گنبد و بارگاه بر روي قبور ائمه و بزرگان دين اظهار داشت: تا پيش از ظهور وهابيت در شبهه جزيره عربستان همه قبور مربوط به ائمه و بزرگان دين داراي گنبد و بارگاه بودند و ظهور وهابيت باعث تخريب اين قبور شد.

وي افزود: اولين گنبد و بارگاه بر روي مرقد مطهر حضرت اباعبدالله الحسين(ع) در زمان متوكل عباسي بنا شد كه متوكل با اين بهانه كه ساختن گنبد بدعت است آن را خراب كرد.

ايشان ادامه داد: بعد از اينكه متوكل گنبد مرقد مطهر حضرت اباعبدالله الحسين(ع) را خراب كرد، شاعران به طعنه اشعاري را با اين مضمون كه خليفه در زمان به شهادت رسيدن حضرت در كربلا حضور نداشت و از فيض به شهادت رساندن فرزند رسول الله بي بهره بود و با تخريب گنبد مطهر حضرت اباعبدالله(ع) در ثواب قتل فرزند رسول الله سهيم شد سرودند و متوكل با شنيدن اين اشعار عصباني شده و دستور ساخت مجدد گنبد را صادر كرد.

مولوي نامدار اظهار داشت: تا سال ۱۳۵۶ هجري قمري همه قبور ائمه معصومين و بزرگان در قبرستان بقيع   داراي گنبد و بارگاه بودند و بعد از اينكه وهابيت در اين كشور عربستان قدرت گرفت همه قبور را تخريب كرد و به وضع فعلي در آورد.

ايشان خاطر نشان كرد: در زمان تخريب قبور بقيع و قبور موجود در مكه و مدينه حتي به مرقد مطهر حضرت رسول(ص) نيز رحم نكردند و به آن بي احترامي نمودند.

عالم اهل سنت باخرز ارادت اهل سنت به اهل بيت پيامبر را وصف ناشدني توصيف كرد و گفت: انشاالله اين قدمهايي كه در راه زيارت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) برداشته شده است مرضي رضاي حق تعالي قرار گيرد و در سال هاي آتي نيز اين گونه تجمعات صورت پذيرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.