عالم اهل سنت باخرز: امروز باید با یک منطق علمی جنگ فرهنگی دشمن را جواب داد

مولوی علیرضا یعقوبی گفت: اگر چه جنگ ظاهر تلخی دارد و خون ۲۰۰ هزار شهید و قریب به ۵۰۰ هزار معلول شاهد این تلخی است اما اگر از نوع دفاع مقدس باشد در آن برکت است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، مولوی علیرضا یعقوبی در نشست رسانه ای نقش وحدت در پیروزی های دفاع مقدس و جبهه مقاومت كه در محل ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تقابل دوگانه ای در جهان بین جهان اسلام و استکبار ایجاد شد، از توطئه و کودتا گرفته تا جریان منافقین و در برهه اخیر نیز انقلاب اسلامی ایران در معرض تهاجم اقتصادی بوده است؛ البته برای دشمن توفیقی هم حاصل نشده است.

وی افزود: اگر چه جنگ ظاهر تلخی دارد و خون ۲۰۰ هزار شهید و قریب به ۵۰۰ هزار معلول شاهد این تلخی است اما اگر از نوع دفاع مقدس باشد در آن برکت است.

وی گفت: وحدت مردم و هدایت نگرش ها از فردگرایانه و رشد نگرش جمع گرایانه از ثمرات جنگ است، دیگر مساله دفاع از من و خانواده من و زندگی من مطرح نیست،‌ دفاع از عموم مطرح است؛ خون ما در هم آمیخته است، فکر جمعی برای دفاع از ملتی وقتی پیش بیاید شکست دیگر در کار نیست.

یعقوبی حفظ امنیت و تمامیت ارضی، رشد سیاسی آحاد مردم، کلیدخوردن فکر و اندیشه «ما می توانیم»،‌ هراس دنیا از ایران اسلامی و درخشش ایران در دنیا را از برکات دفاع مقدس برشمرد و گفت: در شرایط فعلی نیز وظیفه داریم از کشور خود دفاع کنیم و پای انقلابمان بایستیم به ویژه علما باید تبیین و آگاه کنند مردم را، اگرچه جنگ نظامی نیست، جنگ فرهنگی مطرح است و در حوزه اندیشه این مسائل باید مطرح شود.

این عالم اهل سنت تاکید کرد: با یک منطق علمی باید توطئه دشمن و جنگ فرهنگی را جواب داد، علما باید در حوزه حفظ وحدت سکاندار باشند، دفاع مقدس همیشه باید مقدس باقی بماند به یک کنگره و جلسه کفایت نکنیم،‌خاطره و یاد شهدای دفاع مقدس همه جا باید گفته و در تمام جلسات زنده نگه داشته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.