شهید اهل سنت «محمود سنجرانی»: ما در قبال خون به ناحق ریخته مسلمانان مسئول هستیم

شهید «محمود سنجرانی» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: هر کجا خونی از مردم مسلمان به ناحق ریخته شود ما مسئوول خواهیم بود و باید با تمام قدرت به یاری آنها بشتابیم.

 به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، به نقل از خبرگزاري دفاع ‌پرس، شهید «محمود سنجرانی» در دهم اردیبهشت ۱۳۱۲ در روستای «گزیک» از توابع شهرستان «بیرجند» در خانواده‌ای متولد شد که ثمره زندگی پدر و مادر فقط همین فرزند پسر بود.

او در مکتب‌خانه ای در روستای زادگاهش مشغول به کسب علم شد و در کنار کسب دانش در امور کشاورزی نیز به پدر کمک می‌کرد. خشکسالی در روستای «گزیک» موجب مهاجرت شهید «سنجرانی» به شهرستان «تربت جام» شد.

شهید «سنجرانی» با شروع جنگ تحمیلی علی‌رغم مخالفت اطرافیان، از سال ۱۳۶۱ در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا کرد.

این رزمنده بسیجی اهل سنت در ۱۵ بهمن سال ۱۳۶۴ در حالی که در گردان «ولی‌الله» لشکر ۵ نصر مشغول دفاع از اسلام و آرمان‌های انقلاب بود در «کارون» به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازهایی از وصیتنامه شهید

خدایا اکنون که قرار است مرگ مرا دریابد از تو عاجزانه می‌خواهم که مرا آمرزیده در راه خویش با شهادت دریابی.

خدایا از تو می‌خواهم در قیامت از روی عفو و کرمت با من رفتار کنی.

همسر عزیزم؛ بعد از شهادت من از شما می‌خواهم که زینب وار صبر داشته باشی و همچون او مُبلغ دین مبین اسلام باشی.

پسر عزیزم علی؛ تو بعد از من سلاح مرا بردار و به برادران دیگر نیز توصیه کن که سلاح بردارند و به سوی جبهه هجوم آوردند که اکنون اسلام به خون ما نیازمند است. نکند خدای نکرده از حرف‌های بیهوده دشمنان دلسرد شوی. صبر را پیشه خویش کن که خدا صابرین را دوست دارد و در همه جا آنها را یاری خواهد کرد.

هر کجا خونی از مردم مسلمان به ناحق ریخته شود ما مسئوول خواهیم بود و باید با تمام قدرت به یاری آنها بشتابیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.