سخنران پيش از خطبه هاي نمازجمعه اهل سنت روستاي تازه ياب: اسلام تاكيد فراوان به رعايت حرمت بزرگترها از سوي افراد كوچكتر نموده است

قربان نظر آخوند قلی پور گفت: ریش سفیدان عامل خیر وبرکت هستند چونکه آنان خداوند را همیشه قائم و قائد یاد می کنند و همیشه مشغول تسبیح و تهلیل میباشند پس احترام آنها واجب می باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان،‌ سخنران پيش از خطبه هاي نمازجمعه روستاي تازه ياب ضمن تسليت شهادت سردار شهيد حاج قاسم سليماني و همراهانشان به بيان حقوق افراد نسبت به يكديگر پرداخت و افزود: از جمله حقوقي كه در اسلام به آن تاكيد شده است،‌ احترام كوچكترها به بزرگترهاست.

وي افزود: از جمله اين حقوق سلام‌ كردن كوچكترها به بزرگترهاست.

ايشان ادامه داد: رسول اكرم(ص) فرمودند، کوچکترها به بزرگتر ها  و عبور کننده به نشسته و قلیل به کثیر و سوار ه به پیاده سلام دهد.

آخوند قلي پور خاطر نشان كرد: از ديگر حقوقي كه برعهده كوچكترهاست تقدم داشتن بزرگترها در خوردن طعام و نوشيدن آب است و اينكه در مجلسي كه هستند ابتدا حق سخن با بزرگترهاست. همچنين در داخل و خارج شدن به مجالس حق تقدم با بزرگترهاست.

خطيب جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب ادامه داد: ریش سفیدان عامل خیر وبرکت هستند چونکه آنان خداوند را همیشه قائم و قائد یاد می کنند و همیشه مشغول تسبیح و تهلیل میباشند پس احترام آنها واجب می باشد.

وي افزود: یکی از عادات  بد مردم اینست که وقتی بچه های کوچک برای خواندن نماز به مسجد می آیند بچه ها را از مسجد بیرون می کنند بخاطر اینکه سر وصدا کرده اند این کار خوبی نیست چونکه در زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم  همچنین اتفاقی زیاد افتاده است و رسول الله  بچه ها  را منع نکردند. باید بزرگتر ها این عادت را ترک کنند تا  پای  بچه ها نیز به مسجد زیاد  باز شود.

امام جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب نيز در اين مراسم ضمن تسليت حادثه تلخ و غمبار جان باختن جمعي از هم ميهنان مان در بدرقه شهيد حاج قاسم سليماني،‌ حادثه سقوط هواپيماي مسافربري و اتوبوس تهران گنبد اظهار داشت: خداوند به همه بازماندگان اين حوادث صبر و بردباري عنايت فرمايد و و رحمت و غفران را نصيب درگذشتگان گرداند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.