سخنران قبل از خطبه هاي جمعه روستاي كهنه جلگه: بصيرت باعث خواهد شد، انسان در دام توطئه ها و دسيسه ها نيفتد

حجت الاسلام علي سويدانلو گفت: اگر بصيرت ملت ايران در سال ۸۸ نبود، اكنون دشمنان نظام و انقلاب بر مردم مسلط شده بودند و اثري از اسلام در اين كشور نبود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام علي سويدانلو مدیر حوزه علمیه حضرت بقیه الله الاعظم(عج) شهر آشخانه در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت روستاي كهنه جلگه با گراميداشت سالروز حماسه ۹ دي ماه، رهبري حكيمانه مقام معظم رهبري و حضور هميشگي مردم در صحنه را عامل شكست توطئه دشمنان اسلام در طول دوران بعد از انقلاب دانست و افزود: دشمنان انقلاب در طول اين چهل سال سعي كردند با بهانه هاي مختلف امنيت و استقلال ملت ايران را دچار آسيب كنند كه بحمدالله تاكنون موفق نشده اند.

وي با تشريح معناي بصيرت، آن را ديدن مسائل با چشم دل دانست و افزود: انسان با بصيرت انساني است كه دائما در حال توبه و استغفار است، دائما مشغول ذكر خداوند است و با علما و بزرگان همنشين مي شود.

ايشان خردورزي و زهد و عدم دل بستگي به دنيا را از ويژگيهاي ديگر انسان با بصيرت دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب درباره بصیرت خواص و عام می فرماید، بصیرت یعنی بدانیم شمری که سر از تن امام حسین(ع) جدا کرد همانی بود که در صفین تا یک قدمی شهادت رفت.

حجت الاسلام سويدانلو حضور آگاهانه در فرايندهايي همچون انتخابات را نشانه ديگر انسان با بصيرت عنوان كرد و اظهار داشت: شركت در انتخابات پيش رو و انتخاب فرد اصلح نشان بصيرت مردم است. اگر در انتخاب فرد مورد نظر خود همه جوانب را رعايت نكنيم و بعد مشكلي پيش آيد كه نتيجه انتخاب غلط ما باشد آنگاه نبايد به دنبال اين باشيم كه مشكلات حل شود.

مدیر حوزه علمیه حضرت بقیه الله الاعظم(عج) شهر آشخانه، اظهار داشت: دشمنان دائما به دنبال ضربه زدن به كشور،‌ نظام و انقلاب هستند و بصيرت مردم جلوي اين توطئه دشمنان را خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.