سخنران این هفته نماز جمعه نیلشهر تربت جام: بعثت نبي مكرم اسلام(ص) باعث شد جهل و ناداني از ميان مردم رخت بربندد

مولوی عبدالحمید دوستی گفت: با آمدن پیامبر اکرم ص جامعه  مسیر خود را از جهالت و گمراهی به سوی کرامت و شرافت عوض کرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، با اشاره به فرارسيدن ماه ربيع الاول و سالروز ميلاد مسعود حضرت محمد مصطفي(ص) اظهار داشت: پيش از ظهور اسلام و در دوران جاهليت مردم در ضلالت و گمراهي به سر مي بردند و جنگ و نزاع و قتل و ظلم به اوج خود رسيده بود.

وي افزود: در اين دوران دختران زنده به گور مي شدند و داشتن دختر ننگ بود تا اینکه خداوند جهت نجات این بشر گمراه منجی عالم بشریت و پیامبر اکرم(ص) را که امام الانبیاء وسید المرسلین هستند را فرستاد و با آمدن پیامبر اکرم ص جامعه  مسیر خود را از جهالت و گمراهی به سوی کرامت و شرافت عوض کرد.

ايشان ادامه داد: بر ما که امت آن حضرت هستیم لازمست که درعمل ثابت کنیم که محب و دوستدار واقعی آنحضرت هستیم و همچنین لازمست سیرت نورانی و پاک آنحضرت را دقیق مطالعه نماییم و به آن عمل کنیم و از خداوند بخواهیم و دعا کنیم خداوند عشق حقیقی و محبت واقعی آن حضرت را نصیب مابفرماید.

خطیب نماز جمعه نیلشهر اظهار داشت: صحابی جلیل القدر پیامبر حضرت معاذ بن جبل از محضر مبارک رسول الله (ص) دررابطه با معنای آیه شریفه يَوْمَ يُنْفَخُ فِي الصُّورِ فَتَأْتُونَ أَفْواجاً چیست؟ پیامبر اکرم(ص) در حالیکه به شدت گریه می کردند فرمودند، ای معاذ از مسئله بسیار بزرگ و مهمی سوال نمودی و بعد درحالت گریه و غم و حزن واندوه فراوان فرمودند، انسانها و امت من به ۱۲ گروه تقسیم می شوند و یک گروه نجات حاصل می کنند و بقیه به انواع و اقسام عذابها گرفتار می شوند.

وي افزود: پيامبر فرمودند، یکی از این گروهها در آخرت چهره هایشان مسخ شده یعنی شکل و شمائل آنها عوض می شود به صورت خوک و میمون می شود و آنها کسانی هستند که نسبت به نماز که بسیار امر مهمی است بی توجه هستند و نماز را عمدا ترک می کنند و گروه دیگر کسانی که چشم و قلبشان کور است و بدنشان بوی تعفن می دهد و این افراد جرمشان شراب نوشیدن است که ام المفاسد است و پیامبر اکرم (ص) طبق روایت ام المومنین عایشه (رض) از ایشان فرمودند، به مدمن الخمر و شرابخور زن ندهید و اگر مریض شد به عیادتش نروید و اگر فوت کرد در تشییع جنازه آن شرکت نکنید.

ايشان ادامه داد: و اما گروهی که پیامبر برایشان مژده و بشارت بهشت را داده و چهره شان بمانند شب چهارده می درخشد و نورانی می باشد کسانی هستند که پایبند قول خدا و رسولش می باشند و به اوامر خدا و رسولش در دنیا عمل می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.