سخنران اين هفته نماز جمعه اهل سنت خواف: تنها راه مقابله با تهديدات دشمنان اسلام، وحدت ميان مسلمانان است

سرهنگ محمد علي نطاق گفت: بسيج عصاره ملت و حافظ آرمان هاي اساسي اسلام و نظام است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، سرهنگ محمد علي نطاق فرمانده سپاه شهرستان خواف در مراسم نماز جمعه (۱آذر۱۳۹۸) اهل سنت خواف با تلاوت آیه ” وَأعِدُّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوّة ” به ایراد سخن پرداخت.

سرهنگ نطاق در ابتداي سخنان‌ خود از وحدت و بسیج یاد کرد و گفت: تنها یادگاری که می‌توان از امام راحل بیان کرد، وحدت و بسیج است که در ۵ آذر۱۳۵۸ با شعار جهاد و شهادت شروع، و به فرمان امام راحل نام گذاری شد، که در اصل ۱۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مأموریت بسیج مشخص شده است.

فرماندی سپاه شهرستان خواف، مأموریت‌های اصلی و فرعی بسیج را برشمرد و اظهار داشت: بسیج سه مأموریت اصلی و یک مأموریت فرعی دارد، مأموریت‌های اصلی بسیج عبارتند از، عمق بخشی داخلی، جذب، حفظ، انسجام و آموزش بسیجیان، به طورکلی نقش‌آفرینی بسیجی ده میلیونی. مقابله با تهدیدات نرم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مقابله با تهدیدات نیمه سخت غیرمسلحانه اما مأموریت فرعی که همان دفاع امنیتی کشورمی‌باشد، یعنی آماده کردن مردم برای دفاع، در قالب گردان‌های امام علی (ع)، امام حسین (ع) و گردان‌های بیت المقدس، عاشورا، کوثر، الزهرا و جهت کمک به عزیزان ناجا.

ایشان در ادامه افزود: بسیجیان، جمع فداکار مردم هستند که در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، محرومیت‌ زدایی، سازندگی، بهداشت و درمان فعال است.

سرهنگ نطاق در قسمتی از سخنان‌ خود اهداف سه گانه دشمن را برشمرده و اظهار داشت: دشمن برای اینکه امنیت کشور را برهم زند سه هدف دارد، اول هدف کوتاه مدت، که برهم زدن امنیت کشور را در بر دارد. دوم: هدف میانه مدت، که اقتصاد و معیشت کشور را در بر می‌گیرد. سوم: هدف بلند مدت، که از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران و تغییر رفتار آن را در بر دارد.

سرهنگ نطاق در آخر علاج این همه دشمنی‌ها را وحدت برشمرد و گفت: وحدت در جمهوری اسلامی ایران فقط نامگذاری محض و یک تاکتیک سیاسی نیست، بلکه  یک اعتقاد قلبی است و جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی معتقد به لزوم اتحاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.