سخنران امروز نماز جمعه اهل سنت خواف: امنيت، ركن پايدار اقتدار هر كشوريست

سرهنگ علیرضا حسینعلی زاده گفت: عملکرد ناجا از زمان تاسيس تاكنون به نحوی بوده است که مقام معظم رهبری همواره از اين مجموعه اعلام رضایت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، سرهنگ عليرضا حسينعلي زاده در سخنان پيش از خطبه هاي اين هفته شهرستان خواف با اشاره به هفته نيروي انتظامي و گراميداشت ياد و خاطره شهداي اين نيرو خاطر نشان كرد: عملکرد ناجا از زمان تاسيس تاكنون به نحوی بوده است که مقام معظم رهبری همواره از عملکرد اين مجموعه اعلام رضایت کرده‌اند. ماموریت های سازمانی ناجا سبب شده است تا نیروی انتظامی بیش از دیگر نیروهای مسلح در ارتباط پیوسته با آحاد جامعه باشد و این موضوع ايجاب مي كند که اعتماد و ارتباط متقابل بین اين نيرو و مردم نسبت به سایر دستگاه ها و سایر نیروهای مسلح دوچندان باشد.

وي افزود: بدون مشارکت و همراهی مردم قطعاً امنیت اجتماعی پایدار محقق نخواهد شد و هرچقدر اعتماد افراد جامعه به پلیس بیشتر باشد ما در رسیدن به هدف والای خود که برقراری نظم و امنیت و برخورد با مخلان نظم و امنیت است موفق تر عمل نماييم، به همین دلیل در سالهای اخیر جامعه محور بودن از شعارها و تدابیر فرماندهان محترم ناجا بوده است و تاکید بر این است که پلیس باید به نحوی عمل کند که امین مردم باشد.

فرمانده منطقه انتظامي شهرستان خواف اظهار داشت: در فضای جدید سایبری و فضاهای مجازی پلیس نیاز به الگوي جدید دارد تا با نیازهای روز جامعه هماهنگ باشد.

سرهنگ حسینعلی زاده افزود: اقدامات پلیس زمانی اثر بخش خواهد بود که پلیس ضمن استفاده از تجربه و نیروهای متخصص و علمی از فناوری های روز و تجهیزات الکترونیکی بهره ببرد و در تمام مأموریت‌های خود بر اساس تجزیه و تحلیل، پژوهش نگری و مشارکت اندیشمندان جامعه برنامه ها و مشکلات خود را حل نماید و بر همین اساس شعار امسال ناجا؛ پلیس هوشمند امین مردم نام گرفته است.

وي ابراز داشت: هوشمندی به معنی این است که راهبرد پلیس مشخص است، همانطور که مشاهده کردید در اتفاقات دی ماه ۹۶ پلیس زیبا و با نجابت در عین اقتدار عمل کرد تا کمترین خسارت به امنیت کشور وارد شود و خیلی سریع تر از آن که دستگاه‌های امنیتی پیش بینی می‌کردند موضوع حل و فصل شد.

فرمانده منطقه انتظامي شهرستان خواف در پايان تاكيد كرد: با توجه به بررسی آمار و جرایم شهرستان خواف علیرغم این که شهرستان مرزی است ولی امنیت شهرستان در سطح استان و کشور قابل قبول است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.