زندگي نامه شهيد غلام رسول رسولي

شهيد غلام رسول رسولي عاشق رهنمودهاي حضرت امام(ره) بود و اطاعت از ولايت فقيه را مثل اطاعت از پيامبر(ص) واجب مي دانست

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه درامور اهل سنت خراسان، شهيد بزرگوار غلام رسول رسولي فرزند حاجي محمد در سال ۱۳۳۹ در خانواده اي مومن و متعهد در شهر بيرجند ديده به جهان گشود و نهايت تلاش خود را جهت كسب موفقيت در تحصيلات بكار برد و پس از اتمام دوره تحصيلات متوسطه در ارتش استخدام و از تاريخ ۱۳۵۷ آموزش خود را در رسته مهندسي شروع نموده و پس از اتمام دوره در تاريخ ۵۷ به درجه استوار دومي مفتخر گرديد و پس از فارغ التحصيلي در يگان هاي نقاط مختلف مشغول انجام وظيفه گرديد او عاشق رهنمودهاي حضرت امام بود و معتقد بود كه همانطوريكه اطاعت از پيامبر و امام واجب است اطاعت از ولايت فقيه نيز لازم مي باشد. روزها گذشت و گويا اين جهان براي روح بلندش كوچك بود و بالاخره در حاليكه در تاريخ به درجه استوار دومي نائل گرديده بود و در گردان ۴۵۵ لشكر ۲۱ حمزه مشغول به خدمت به كشور اسلاميمان بود در تارخي ۲۱/۴/۶۷ در همان منطقه محل خدمت در عين خوش در اثر بمباران هوايي رژيم بعث عراق روحش به سوي معبود به پرواز درآمد و دعوت حق را لبيك گفت و پيكر مطهرش بر دوش همسنگران و همرزمانش با افتخار تمام در بيرجند به خاك سپرده شد.

همسر شهید رسولي مي گويد: شهيد غلام رسول رسولي درميان، فردي مومن و با اخلاق خوب و پسنديده بود و هدفي به غير از خدمت به انقلاب و اسلام نداشت.

خیرالنسا نوروزی عنوان مي دارد، اين شهيد بزرگوار عاشق رهنمودهاي حضرت امام(ره) بود و اطاعت از ولايت فقيه را مثل اطاعت از پيامبر(ص) واجب مي دانست.

شهید غلام رسول رسولی در سال ۱۳۳۹ در شهر طبس مسينا از توابع خراسان جنوبي ديده به جهان گشود و در جبهه در گردان ۴۵۵ حمزه مشغول خدمت به کشور شد و درتاريخ بيست و يکم تيرماه ۱۳۶۷ در منطقه « عين خوش» در اثر بمباران هوايي دشمن به درجه رفيع شهادت رسيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.