رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان: شهيد مطهري به عنوان نمونه واقعي الگوي فرد مسلمان در عصر حاضر مي باشد.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام گفت: نياز امروز جامعه ما به ويژه جوانان كشور اين است كه با الگوهاي واقعي و درست آشنا شوند و اين وظيفه و رسالت بر عهده مدرسين و اساتيد حوزه هاي علميه است كه با شناساندن اين الگوها راه صحيح و درست صحيح زيستن را به طلاب و شاگردان بياموزند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام و المسلمين فرجام در همايش بزرگداشت مقام معلم ويژه مديران و مدرسين مدارس علوم ديني اهل سنت كه به مناسبت سالروز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري در مشهد مقدس برگزار شد، با بيان اينكه شهيد مطهري الگوي يك معلم و متعلم موفق و واقعي بود، اظهار داشت: اينكه گفته مي شود ما در زمان حاضر الگويي براي علم آموزي و كسب معرفت و دانش نداريم سخن صحيحي نيست.

ايشان افزود: اگر ما به گذشته پر افتخار جهان اسلام در طول تاريخ ۱۴۰۰ ساله آن بنگريم خواهيم ديد كه اهل بيت و صحابه و ياران پيامبر بهترين الگوهاي مسلمانان در طول تاريخ هستند و امروز نيز امثال شهيد مطهري مي توانند الگوي مناسبي براي زندگي مسلمانان باشند.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام، جامعيت شهيد مطهري از رموز ماندگاي نام و راه شهيد مطهري دانست و اظهار داشت: اين شهيد بزرگوار در حالي كه فقيهي بزرگ بود در عين حال فيلسوفي ارزشمند و صاحب فكر و انديشه نيز بود. همانگونه كه در اقتصاد و نظريه پردازي هاي اجتماعي، فرهنگي و سياسي نيز آثار متعددي از ايشان به جا مانده است.

رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، موضع گيري هاي به موقع و انقلابي شهيد مطهري در مقابل انحرافات فكري و عقيدتي در دوران طاغوت و بعد از آن را از مهمترين ويژگيهاي ايشان دانست و ابراز داشت: كتاب خدمات متقابل اسلام و ايران در زماني نگاشته شد كه عده اي در پي القاي ناكارآمدي اسلام در مواجه با فرهنگ ايران بودند و اين شهيد بزرگوار در كتاب مذكور با بيان نمونه هاي بسياري اين حركت دشمنان اسلام را ناكام گذاشتند.

ايشان از ديگر نمونه هاي زمان شناسي شهيد مطهري را نگاشتن كتاب نظام حقوق زن در اسلام دانست و افزود: اين كتاب در  جواب مقالاتي بود كه در مجله زن روز در دوران طاغوت چاپ مي شد و بنا داشت تا احكام دين در رابطه با زن را به زير سوال ببرد.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام، دشمن شناسي را از ديگر خصايص شهيد مطهري عنوان كرد و ادامه داد: در زماني كه مجاهدين خلق مي خواستند با اعمال خود انقلاب را مصادره و از مسير خود منحرف كنند شهيد مطهري چهره واقعي آنها را افشا كرد. از طرف ديگر مساله فلسطين مساله اي بود كه از سوي ايشان به عنوان مهمترين دغدغه جهان اسلام تلقي مي شد كه سخنراني هاي زيادي از ايشان در اين رابطه به جا مانده است.

ايشان در پايان اظهار داشت: نياز امروز جامعه ما به ويژه جوانان كشور اين است كه با الگوهاي واقعي و درست آشنا شوند و اين وظيفه و رسالت شما مدرسين و اساتيد حوزه هاي علميه است كه با شناساندن اين الگوها راه صحيح و درست صحيح زيستن را به طلاب و شاگردان خود بياموزيد.

گفتني است، اين نشست به منظور بزرگداشت مقام معلم و همچنين پايان سال تحصيلي ۹۷-۹۸ مدارس علوم ديني اهل سنت استان هاي خراسان برگزار شد و در پايان نيز از مديران و مدرسين نمونه سال گذشته تقدير و به رسم يادبود هدايايي تقديم شد.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.