دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی: رمز ایجاد حائل بین دشمن و اهدافش وحدت اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمين کاظم لطفیان گفت: امروز هم همانند دوران دفاع مقدس دشمن برنامه هایی دارد که دسترسی به آنها با برهم زدن وحدت ما تحقق پذیر است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، حجت الاسلام و المسلمين کاظم لطفیان در نشست رسانه ای نقش وحدت در پیروزی های دفاع مقدس و جبهه مقاومت كه در محل ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد، با بیان خاطراتی از امام و دروان دفاع مقدس گفت: محاسبات دینی پیش بینی براندازی رژیم منحوس بعثی را سهل می کرد و امام بر این اساس آینده این دوران را قابل تصور کرده بود.

وی با اشاره به ادامه جهاد افزود: امروز هم همانند دوران دفاع مقدس دشمن برنامه هایی دارد که دسترسی به آنها با برهم زدن وحدت ما تحقق پذیر است، اگر امروز نقشه عملیاتی دشمن را در ارتباط به منطقه ای که در آن قرار داریم درک کنیم متوجه می شویم امروز خاورمیانه بزرگ را جبهه مقاومت رقم می زند، شعار «نیل تا فرات» اگر تحقق پیدا کند جبهه متحد اسلامی در این سامان جریان خواهد یافت.

لطفیان ادامه داد: امروز اشتهای دشمن و اندیشه او باید با او به خاک سپرده شود، بین دشمن و اشتهای؛ او یعنی آنچه در مخلیه اش می گنجد باید حائل ایجاد کرد، امروز جامعه اسلامی حائلی بین دشمن و اشتهایش ایجاد کرده است که رمز این حائل شدن بین دشمن و اشتهای او وحدت اسلامی است.

وی افزود: آمیخته شدن خون شیعه و سنی در مناسبات مختلف همواره جلوی تهاجم دشمن و اتفاقات ناگوار را گرفته و درخت تنومند انقلاب را آبیاری کرده است،‌.نقشه دشمن این است که اگر نمی خواهیم اسلام تا قلب اروپا و غرب برود باید امت پیامبر قطعه قطعه شود و امروز باید تلاش کنیم این نقشه شوم دشمن با خود دشمن نابود شود.

لطفیان خاطرنشان کرد: دفاع مقدس؛‌ دفاع مقدس شیعه و اهل سنت نیست مرتبط با همه ایرانیان مسلمان اعم از شیعه و سنی است، آنچه برای ما مهم بوده و هست چه در صحنه دفاع مقدس چه امروز که در صحنه جدی مبارزه با استکبار هستیم این است که در تاریخ انقلاب یک بار همه هویت ها یکجا در مقابل دشمن قرار گرفت و آن هم دفاع مقدس بود. در آن دوران هویت یکپارچه ایرانی اسلامی را شاهد بودیم و امروز هم باید باشیم.

وی افزود: اگر ۴ مولفه هویتی شامل هویت اسلامی، هویت ایرانی، منافع ملی و امنیت ملی مورد تهاجم قرار گیرد،‌ دشمن بر ما غلبه می کند. اما باید به دشمن نشان دهیم در حفظ این مولفه ها باز هم مثل همیشه همه اقوام و مذاهب اسلامی کنار هم قرار خواهند گرفت و خون خود را  به تاسی از سیدالشهدا در این مسیر خواهند تنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.