دبيرشوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت كشور: لسان صدق و روي گشاده جزء ويژگيهاي اوليا و بزرگان دين است

حجت الاسلام و المسلمين كاظم لطفيان گفت: امروز جرياني در دنيا شكل گرفته است كه به دنبال ارائه اسلام بدلي به جاي اسلام واقعي است. وظيفه علما در آگاه سازي مردم نسبت به اين جريان وظيفه اي سنگين است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام و المسلمين كاظم لطفيان روز يك شنبه ۹۸/۵/۲۷ در سفر به خراسان جنوبي با حضور در مدرسه علميه علي بن ابيطالب شهر طبس مسينا با بيان اينكه يك روحاني واقعي در دل مردم جا دارد اظهار داشت: عمل و بيان يك عالم و روحاني عامليست كه باعث مي شود مردم به سوي آنها جذب شوند.

وي با اشاره به ويژگي اولياء الهي خاطر نشان كرد: لسان صدق و روي گشاده جزء ويژگيهاي اوليا و بزرگان دين است و از همين رو مردم در همنشيني با اين بزرگواران خسته نمي شوند و از آنها گريزان نيستند.

دبير شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت كشور با بيان اينكه امروز برنامه دشمنان اسلام دور كردن مردم از روحانيت است، عنوان داشت: دشمنان به دنبال استحاله دين هستند و مي خواهند با جايگزيني اسلام بدلي به جاي اسلام واقعي مسلمانان را نسبت به دين بي تفاوت كنند.

حجت الاسلام و المسلمين لطفيان با اشاره به برخي از اقدامات دشمنان در ايجاد اسلام بي هويت و بي ريشه، اظهار داشت: تاسيس مسجدي براي همجنسگرايان در دانمارك و برگزاري نمازجماعت مختلط و قرار دادن امام جماعت زن در كشور مصر از جمله مصاديق بارز نقشه استعمار براي دور كردن مردم از اسلام اصيل است.

وي برگزاري كنسرت مختلط در ام القراي جهان اسلام و سرزمين وحي و ايجاد منطقه اي آزاد در كنار شهر رياض براي انجام امور خلاف شرع را از ديگر برنامه ها براي زدودن اسلام از زندگي مسلمانان دانست و افزود: تمامي اين امور به اين خاطر است كه مردم را از اسلام اصيل و روحانيت واقعي دور كنند و اين وظيفه علماست كه با هوشياري و دقت در مقابل اين توطئه بايستند و نسبت به آگاه سازي مردم به ويژه جوانان اقدام نمايند.

حجت الاسلام و المسلمين لطفيان طبس مسينا را منطقه اي عالم خيز در شرق كشور خواند و اضافه كرد: حضور علماي بزرگي همچون مولوي برفي در اين منطقه باعث ايجاد فضايي معنوي و علمي در اين گوشه از سرزمين ايران اسلامي شده است و مطمئن هستم بعد از ايشان نيز اين روند ادامه پيدا خواهد كرد.

گفتني است، حجت الاسلام و المسلمين لطفيان در سفري سه روزه با حضور در مدارس و مراكز علمي اهل سنت در استان هاي خراسان رضوي و جنوبي با علما و روحانيون اين مراكز ديدار و گفتگو كرد و در جريان  فعاليت آن ها قرار گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.