خطيب نماز جمعه اهل سنت بجنورد: سفر مقام معظم رهبري به خراسان شمالي منشا خير و بركت براي اين منطقه بوده است

الله ورن آخوند مرادی گفت: مقام معظم رهبري در اين سفر سخنان مهمي در رابطه با حفظ وحدت و همزيستي مسالمت آميز بيان نمودند و بر ما ثابت شد كه ايشان علاقه بسياري به مردم تركمن دارند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، الله ورن آخوند مرادي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت بجنورد با اشاره به روز ملي روستا اظهار داشت: اقتصاد شهرهاي بزرگ ما مبتني بر اقتصاد روستايي است و اگر زحمت روستاييان و كشاورزان و دمداران نبود، كشور نمي توانست اقتصاد سالمي داشته باشد.

وي با اشاره به سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالي در ۱۹ مهر ماه سال ۹۱ گفت: در اين سفر پربركت كه با استقبال بي نظير مردم اين منطقه همراه بود،‌ مقام معظم رهبري سخنان مهمي در رابطه با حفظ وحدت و همزيستي مسالمت آميز بيان نمودند و بر ما ثابت شد كه ايشان علاقه بسياري به مردم تركمن دارند و از اين عنايت ايشان بسيار سپاسگذاريم.

 ايشان با اشاره به ۱۶ مهر ماه و روز ملي كودك خاطر نشان كرد: والدين بايد به بهداشت روحي و جسمي فرزندان خود توجه بيشتري داشته باشند. قرآن در آيات متعددي بر لزوم تربيت صحيح كودكان تاكيد كرده است،‌ خداوند در قرآن كريم مي فرمايد، ای رسول به یادت بیاور که لقمان به فرزندش چه چیزی گفت و در آن زمان حضرت لقمان به فرزندش گفته است: ای فرزندم برای خداوند شریک قرار ندهید و این ظلم است و همین را ما بر اساس قرآن خواهیم گفت.

آخوند مرادي ادامه داد: اولین توصیه حضرت لقمان به فرزندش توحید بوده است و دوم معاد که حضرت لقمان به فرزندش می گوید، ای فرزندم اگر در قلب تو ذره ای و مثقالی کینه وجود دارد در نزد خداوند باید جواب دهید و خداوند از این ناراحت می شود. اینجا مشخص می شود که روز قیامت برای حساب و کتاب هست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.