خطيب جمعه اهل سنت مسجد خاتم الانبياء بجنورد: قلب انسان محل نزول وحي الهي است و اگر اين وحي بر كوه نازل شود از هم خواهد شكافت

مشهد قلي آخوند پارسا گفت: قلب به واسطه قوت و استحكامش هم مي تواند محل امور نيك باشد و هم امور شر پس وظيفه هر انساني است كه قلب خود را از خير مملو كند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خطيب جمعه اهل سنت اين هفته مسجد خاتم الانبياء بجنورد با اشاره به اينكه نماز و به ويژه نمازجمعه ميهماني خداوند براي بندگانش است اظهار داشت: الله تبارک و تعالی در آیه ای از امت محمدی درخواست نموده است که ای کسانی که ایمان آوردید، ذکر خداوند را بگویید و تسبیح کنید و منظور از ذکر خداوند این است که خداوند برای شما رحمت می فرستد.

وي افزود: خداوند به مومناني که سخنانش را اطاعت می کنند، رئوف و رحیم است. ای مسلمانان خداوند تبارک و تعالی ما را خلق کرد و به ما جسم داد. خداوند وجود ما را از آتش، هوا، آب و خاک خلق کرده است و هر كدام از این ۴ چیز حکمت هایی دارد. ذکر خداوند را زیاد بگویید چرا كه با یاد خداوند قلب ها آرامش پیدا خواهد کرد و این ۴ چیز به نور تبدیل خواهد شد و با عبادت خداوند، نور قلب زیاد می شود.

ايشان ادامه داد: انسان ها براي نفسشان تلاش فراوان مي كنند. حکمت خداوند از خلقت انسان تبدیل کردن او به موجودي است كه نور خداوند در وجودش متجلي مي شود.

آخوند پارسا افزود: وقتی که قرآن نازل شد سنگ ها به خاطر خشيت ازخداوند تكه تكه شدند اما اين قرآن بر قلب پيامبر نازل شد چرا كه قلب پيامبر به ياد خداوند مستحكمتر از كوه و آهن است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.