خطيب جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود: دين اسلام با مصائب و سختيهايي كه پيامبر اسلام در ابلاغ آن متحمل شد به دست ما رسيد

غدير آخوند صدري گفت: وظيفه ما اين است كه به درستي از اين دين حفاظت و پاسداري نماييم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، غدير آخوند صدري خطيب جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود در خطبه هاي اين هفته با اشاره به آيه شريفه لَقَدْ جَاءَكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَءُوفٌ رَّحِيمٌ خاطر نشان كرد: خداوند در قرآن كريم تصريح مي فرمايد كه یقیناً پیامبری از میان خودتان به سویتان آمد که رنجهای شما بر او دشوار است، و بر هدایت شما سخت اصرار دارد، و نسبت به مؤمنان روؤف و مهربان است.

وي در رابطه با حوادث زمان ولادت حضرت رسول اكرم(ص) اظهار داشت: در هنگام ولادت سرور کائنات حضرت محمد مصطفي(ص) اتفاقات عجیبی افتاد از جمله آتش کده ای که هزار سال خاموش نشده بود خاموش شد. ایوان کسری که نمادی از تمدن و پیشرفت آن دوره بود ترک‌ برداشت. آسمان شهاب باران شد.

ايشان ابراز داشت: بعد از ولادت حضرت هنگامی که حضرت حليمه سعدیه ايشان را پذیرفت برکتهای فراواني به سوي او خانواده اش نازل شد، از جمله حرکت فوق العاده مرکبش و پر شیر شدن پستانش و پر شیر شدن حیواناتشان که به چرا می رفتند.

وي ادامه داد: وقتی که رسول خدا(ص) نزد حليمه بود روزی حضرت جبرئیل قلب وی را با آب بهشتی یا زمزم شستشو داد. در طول زندگی آن حضرت نیز معجزات فراوان رخ داد از جمله سخن گفتن سنگها و شهادت دادنشان بر رسالت آن حضرت و شق القمر و دیگر معجزات. ولی آن حضرت مشکلات فراوانی نیز متحمل شدند وقتی که برای جلب حمایت نزد داییهایشان رفت به شهر طائف عوض حمایت دیوانگان و كودكان را به سنگ زدن به آن حضرت واداشتند که در نتیجه پای مبارک خونین شد.

آخوند صدري افزود: رسول خدا(ص) براي ابلاغ رسالت خود متحمل سختيها و مصائب بسياري شدند كه امروز اين دين بدون زحمت به دست ما برسد و وظيفه ما اين است كه به درستي از اين دين حفاظت و پاسداري نماييم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.