خطيب جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود: دين اسلام دين منفعت و مصلحت سنجي نيست بلكه ديني كاملا اعتقاديست

حليم بردی آخوند درخشان گفت: متاسفانه زماني كه نفع مادي ما در ميان باشد شريعت پايمال مي شود از اين رو مي بايست مراقب بود كه به اين بلا دچار نشويم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حليم بردي آخوند درخشان در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود با اشاره به اينكه پيامبر اسلام بعد از ابلاغ رسالت خود هيچگاه در مقابل ظالمان تسليم نشد خاطر نشان كرد: بعد از ابلاغ علني دين توسط رسول الله كفار و مشركان سعي كردند با تمام توان در مقابل آن بايستند و از هر راهي براي متوقف كردن رسالت پيامبر استفاده كردند.

وي افزود: مشرکان و کفار قریش به تجربه دریافتند که نمي توانند در مقابل رسول الله قرار بگيرند از اين رو در صدد قتل رسول الله بر آمدند اما در اين راه نيز توفيقي نيافتند.

ايشان ابراز داشت: رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید زمانی خواهد آمد که انسان‌ها برای مصلحت دنیایشان دینشان را خواهند فروخت و حتی برای دنیای دیگران خواهند فروخت. لذا بر همه ما لازم است که با تاسی از رسول خدا صلی الله علیه وسلم انسان اعتقادی باشیم نه مصلحتی.

آخوند درخشان ادامه داد: متاسفانه زماني كه نفع مادي ما در ميان باشد شريعت پايمال مي شود از اين رو مي بايست مراقب بود كه به اين بلا دچار نشويم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.