خطيب جمعه اهل سنت تربت جام: وحدت ابزار مفیدی است که پیروزی را نصیب ملت ها خواهد کرد و برای همه روشن است

مولوي احمد شريعتي گفت: خداوند انسانها را متفاوت آفریده است که در ایده و نظریه با هم اختلاف دارند اما این دو گانگی باعث می شود که خوب و بد از هم جدا شوند جوامعی که پیام آسمانی خدا را شنیده اند می توانند گرد هم جمع شوند و یک هدف مشخص را دنبال کنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي احمد شريعتي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت تربت جام كه در مسجد جامع مزار شيخ احمد جام برگزار شد، اظهار داشت: همبستگی و هم گرایی یکی از ضروریات اجتماعی است و  شکی نیست که برای تحقق اهداف جمعی لازم می باشد.

وي افزود: وحدت ابزار مفیدی است که پیروزی را نصیب ملت ها خواهد کرد و برای همه روشن است.

ايشان ادامه داد: ابتدا قرآن کریم تمام رهپويان همه انبیاء را که یکتا پرست هستند امت واحده می نامد و می گوید چون همه یکتایی خداوند متعال را قبول دارند و مربی همه آنها یکی است پس امت واحده هستند همه انبیا که به رسالت رسیده اند اگر سخنانشان تغییر نکرده باشد هیچ اختلافی در پیامشان نیست.

ایشان در قسمت دوم سخنان خود بیان داشت: خداوند انسانها را متفاوت آفریده است که در ایده و نظریه با هم اختلاف دارند اما این دو گانگی باعث می شود که خوب و بد از هم جدا شوند جوامعی که پیام آسمانی خدا را شنیده اند می توانند گرد هم جمع شوند و یک هدف مشخص را دنبال کنند از اختلافات جزئی چشم پوشی نمایند و برای هدفهای بزرگ برنامه ریزی کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.