خطيب جمعه اهل سنت تربت جام: بخشيدن افراد گناهكار، توصيه دين و امر پسنديده ايست

مولوي غلام احمد يوسفي گفت: انسان از زمان خلقت در معرض امتحانات الهي قرار گرفته و در صورت موفق شدن در اين امتحانات مي تواند به آمرزش الهي اميدوار باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام احمد يوسفي خطيب اين هفته نمازجمعه اهل سنت تربت جام در رابطه با جلوه های خدا محوری در حیات انبیاء الهی مطالبی را بیان نمود.

ایشان در ابتدای سخنان خود با اشاره به زندگی حضرت آدم (ع) اظهار داشت:آن حضرت با وجود اینکه از دستور خدا سرپيچي كرد اما توبه نمود و خداوند او را بخشید و او را از انبیاء خاص خود قرار داد.

وي با بيان اينکه فرهنگ خطا پذیری بايد در جامعه اسلامی نهادینه شود، ابراز داشت: اگر گناه کاری از کرده خویش نادم و پشیمان بود بر او زیاد سخت نگيریم همچنانکه خداوند حضرت آدم را بخشید.

مولوي يوسفي در ادامه با اشاره به زندگي حضرت سليمان خاطر نشان كرد: حضرت سليمان با اينكه در بستر رفاه قرار گرفته بود اما یک لحظه از یاد خدا غافل نبود و همیشه ذکر الهی را زمزمه می کردند و ابراز بندگی در مقابل عظمت او داشت پس ما نیز باید از دنیاي خداوند استفاده کنیم اما نعمتهای او را پاس بداریم و شاکر آنچه داریم باشیم.

وي ابراز داشت: انسان از زمان خلقت در معرض امتحانات الهي قرار گرفته و در صورت موفق شدن در اين امتحانات مي تواند به آمرزش الهي اميدوار باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.