خطيب جمعه اهل سنت تايباد: یکی از مهم ترین نیازهای بشر بصیرت است

مولوی عبدالکریم ملا یوسفی گفت: نباید بگذاریم امنیت و آرامش ما، به دست بیگانگان از بین رود. باید بدانیم دنیا زمانی به دست ما خواهد رسید که تقوا داشته باشیم و خداوند دنیا را برای بندگان با تقوای خود مسخر می گرداند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوی عبدالکریم ملا یوسفی در سخنان پيش از خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت تايباد با بيان اينكه محاسبه اعمال قبل از مرگ و توسط هر فرد لازم است، گفت: انسان باید هر لحظه اعمال خود را محاسبه کند و تقوا حاصل کند. انسان به وسیله تقوا است که می تواند گرامی ترین فرد روی زمین باشد، این فرمایش‌ خداوند متعال است. اوامر الهی و احکام پروردگار، برای حفاظت انسان از سمومی است که باعث نابودی قلب و زندگی انسان می شود.

وی در تشریح تقوا، اظهار داشت: انسان باید همانطور که خود را از آزار انسان های شرور حفاظت می کند، از وسواس شیاطین هم حفاظت کند. این ها برای فردایی است که اعتقاد داریم خواهد آمد، سعادت انسان و یا شقاوت او در دار آخرت، به اعمال امروز او بستگی دارد، پس تقوا برای نجات در دادگاه فردا است.

مولوی ملایوسفی افزود: خودستایی، خودپرستی، فخر فروشی، تکبر ، ظلم و ستم چیزهایی است که انسان را از تقوا دور می کند و به سمت تباهی سوق می دهد. انسان متکبر و خودخواه هیچ وقت گمان نمی کند که دادگاهی در آخرت برای بررسی اعمال دنیای او تشکیل شود. همینطور انسان با تقوا در مقابل ظلم و ستم سر تسلیم خم نمی کند و بلکه برای نجات خود و حتی ظالم هم تلاش می کند.

استاد حوزه علمیه ریزه، تاکید کرد: انسان های باتقوا توجهشان به سوی خداوند است و نباید بجز او به چیزی دیگر توجه کنند، اگر مصیبتی دامنگیر این اشخاص شود، به دامن خداوند پناه می برند و خداوند آنها را مورد لطف قرار خواهد داد. پیامبر اسلام ص به حضرت ابوذر غفاری رض تاکید می کنند که هیچ وقت خود را بر دیگران برتر ندان، یا خطاب به حضرت معاذ رض می فرمایند، شاید سال بعد که از یمن برگردی، مرا نبینی، ولی بدان همانا انسانی در نزد من عزیز است که اهل تقوا باشد.

مولوی ملایوسفی به سمومی که می تواند دنیا و آخرت انسان را مورد خطر قرار دهد، اشاره کرد و گفت: یکی از سمومی که انسان را به ورطه هلاکت می رساند، سودخواری و رباخواری است، انسان باید خود را از این سم مهلک نجات دهد، چرا که رقابت برای کسب سودهای بسیار به وجود می آورد و جامعه را تحت تاثیر می دهد و فاصله طبقاتی و فساد ایجاد می‌کند.

وی در خصوص درجات تقوا تصریح کرد: یکی از درجات تقوا، ارج نهادن به شعائر و مقدسات دینی است. امنیت و آرامشی که امروز داریم و به واسطه آن می توانیم در مسجد جامع جمع شویم، باید ارج بنهیم، تنها جلساتی که می تواند باعث آرامش جامعه شود، همین جلسات دینی و نمازها در مساجد است، پس گرامی داشتن این شعائر و مقدسات، از تقوا است. اگر انسان تقوا داشت، اهل بصیرت است، تقوا است که علم و دانش را می افزاید و عقل را جلا می دهد. باید عقل و قلب خود را با ذکر پروردگار جلا دهیم و خداوند نیز به ما قدرت تشخیص حق از باطل عنایت می کند.

مولوی ملایوسفی در بخش دیگر سخنان خود به سالروز ۹ دی اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین نیازهای ما بصیرت است، در سال ۸۸ زمانی که افرادی که از نظام کینه به دل داشتند و اغتشاشات خطرناکی به وجود آوردند، همین بصیرت مردم ما بود که به خیابان آمدند و ریشه فتنه را زدند.

وی افزود: نباید بگذاریم امنیت و آرامش ما، به دست بیگانگان از بین رود. باید بدانیم دنیا زمانی به دست ما خواهد رسید که تقوا داشته باشیم و خداوند دنیا را برای بندگان با تقوای خود مسخر می گرداند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.