خطيب جمعه اهل سنت بيرجند: شاگردانی که پیامبر(ص) تربیت کردند نمونه و الگو برای بشریت می باشند

مولوی غلام حیدر محمدیان گفت: هر انسانی اگر قرآن را الگوی زندگی خود قرار دهد خداوند سعادت دنیا و آخرت را برای او تضمین کرده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام حيدر محمديان در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه مسجدالنبی(ص) بیرجند پیرامون اطاعت از خدا و دستورات پیامبر به سخنرانی پرداختند.

مولوی محمدیان گفت: الله متعال رحمت و رافتش به حدی بر بندگان زیاد است که انبیاء و رسولان خود را نیز،وصف به این صفت کرده و برای هدایت بشریت فرستاده است.

ایشان اظهار داشت: شاگردانی که پیامبر(ص) تربیت کردند نمونه و الگو برای بشریت می باشند.

استاد حوزه علمیه الصدیق بیرجند یادآور شد: تعالیم انبیاء این بود که انسان ها به سعادت برسند. تمام اصحاب پیامبر عاشق رسول خدا و شیفته دین و عاشق قرآن بودند. هر انسانی اگر قرآن را الگوی زندگی خود قرار دهد خداوند سعادت دنیا و آخرت را برای او تضمین کرده است. امروزه با وجود قرآن در میان ما رغبت بندگی و شوق مسلمانی در ما بسیار ضعیف است و در بندگی کردن احساس ضعف می کنیم.

سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه بيرجند اظهار داشت: ما باید در فکر تغییر زندگی خود باشیم، مسیراطاعت از الله و پیروی از سیره و سنت پیامبر را در پیش بگیریم. امروزه ما مسلمانان متاسفانه ممکن است همدیگر را به صفات خطرناک متهم کنیم، محبت ها و صله رحم از بین ما رفته است و قطع روابط، دشمنی و کینه ها جایگزین شده است.

مولوی محمدیان در پایان سخنان خود شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت گفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.