خطيب اهل سنت روستاي حصارچه: پيامبر اسلام از خداوند درخواست نموده است كه هميشه درهاي توبه براي امتش باز باشد

آنه محمد آخوند پروانه گفت: اگر مسلماني روز گناه كند و شب هنگام توبه نمايد تمام گناهانش بخشيده مي شود گويي هيچ گناهي انجام نداده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آنه محمد آخوند پروانه در خطبه هاي نماز جمعه اهل سنت روستاي حصارچه اظهار داشت: هرکس بعد از گناه از ته قلب توبه کند و به سمت و سوی آن گناه نرود قطع یقین خداوند متعال توبه آن شخص را خواهد پذیرفت چون خودش قول داده است.

وي افزود: خداوند متعال راه و روش بخشش گناهکاران را به خوبی ترسیم کرده است ولی اگر کافر توبه  نکند به هیچ وجه گناهان آنها  بخشیده نخواهد شد.

ایشان خاطر نشان کرد: رسول اکرم(ص) فرموده است، برای امت من خیلی درجه و فضیلت است که در  دیگر امت ها نبوده است و همه ی اینها به خاطر عزت و شرف پیامبر اکرم(ص) است.

آخوند پروانه تصريح كرد: پيامبر اکرم(ص) از خداوند متعال می خواهد برای امتش یک امتیاز ویژه قائل باشد  و آن هم اینکه درهای توبه را برای امتش همیشه باز بگذارد تا شاید امتش از گناه خود پشیمان شده و به سمت الله  باز گردد. آیا این بزرگترین امتیاز برای ما امت محمدی نخواهد بود.

وي افزود: اگر امت محمدی شب هنگام گناه کند و بعدش توبه کند همان شب خداوند توبه اش را خواهد پذیرفت پس بنابر این درهای توبه همیشه به روی مومنان باز هست وهیچ کس ناامید از درگاه خداوند متعال  نباشد. پس به خود بیاییم  واز  این امتیاز ویژه که مخصوص امت محمدی هست استفاده کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.