تولیت آستان قدس رضوي: محبت به اهل بیت تنها اختصاص به شیعه ندارد

حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی گفت: محبت به اهل بیت تنها اختصاص به شیعه ندارد، هرکس که پیغمبر را دوست دارد پس اهل بیت پیغمبر را هم دوست دارد و به پیغمبر مودت دارد و این مختص شیعه نیست.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی پیش از ظهر امروز در مراسم اجتماع زائران اهل سنت که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، خطاب به زائران امام هشتم گفت: شما میهمانان حضرت ثامن الحجج هستید، این حرکت شما که با پای پیاده از راه دور به زیارت فرزند پیامبر آمدید،  پاسخ عظیم به ندای قرآن کریم و پیامبر اسلام برای مودت است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه این مودت و محبت به اهل بیت باید جلوه و ظهور و بروزی داشته باشد، اظهار کرد: حضور شما در این مراسم گرم و صمیمانه در مراسم شهادت علی ابن موسی الرضا جلوه و تجلی از آن مودتی است که خداوند خواسته نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت وجود داشته باشد. 

وی بیان کرد: وقتی به تاریخ نگاه می کنیم و زندگی علمای اهل سنت را می بینیم، متوجه می شویم که این سنت حسنه، یک سنت قدیمی و دیر پایی است چراکه محبت به اهل بیت تنها اختصاص به شیعه ندارد، هرکس که پیغمبر را دوست دارد پس  اهل بیت پیغمبر را هم دوست دارد و به پیغمبر مودت دارد و این مختص شیعه نیست.

حجت الاسلام و المسلمین مروی تصریح کرد: همه فرق اسلامی که حقیقتا پیغمبر اسلام را دوست داشته باشند اهل بیت پیغمبر را هم دوست دارند، اما فرقه های انگلیسی ساخته برای اختلاف بین جامعه اسلامی شکل گرفته اند که  نه به خدا و نه به اهل بیت پیغمبر اعتقادی ندارند، این افراد حسابشان جدا است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: اما همه فرق اهل سنت سابقه طولانی و درخشانی در تاریخ اسلام دارند، همه این ها پیغمبر و اهل بیت عصمت و طهارت را دوست داشتند و به آنها ابراز علاقه می کردند و بزرگان اهل سنت به زیارت امام رضا علیه السلام می آمدند.

وی متذکر شد: ائمه اطهار منشأ اتحاد ما مسلمانان هستند و فرزندان پیغمبر اکرم آن نخ تسبیحی هستند که دانه های تسبیح را کنار هم قرار می دهند و از پراکندگی مانع می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مروی یادآور شد: نعمت وجود ائمه اطهار برکاتی دارد که یکی از آنها اتحاد و همدلی بوده که این از فرزندان پیغمبر است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: دشمن حاضر به دیدن این اتحاد نیست و  می داند اگر این قدرت اسلامی و جامعه بزرگ اسلامی دست در دست هم بدهند، هیچ قدرتی در برابر اتحاد آنها توان مقابله ندارد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن می داند در صدر اسلام پیغمبر از آن قبائل و مردم جاهل، یک جامعه واحده و با اتحاد و بزرگ ترین تمدن را ایجاد کرد، بخاطر اتحاد این قبایل که اگر مسلمان یک قدرت واحده بشوند کسی نمی تواند در برابر مسلمانان بیایستد.

حجت الاسلام و المسلمین مروی بیان کرد: چطور بیش از یک میلیارد نفر نمی توانند حریف ۴ میلیون یهودی شوند که قبله اول یعنی بیت المقدس را بگیرند و ۵۰ سال آدم کشی صورت می گیرد،  اشکال کار کجاست؟ چرا اینقدر ذلیل باشیم که قبله اول ما را بگیرند و مسلمانان را بکشند؟ زیرا یک قدرت واحده نیستیم.

وی ادامه داد:  امام تعبیری داشتند که اگر هر مسلمانان یک سطل آب بریزند در  این یهود و اسرائیل از بین می روند و غرق می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مروی گفت: دشمن به شیوه های مختلف سعی می کند بین مسلمانان کدورت و بد بینی ایجاد کند دشمن این حرکت که نشان دهنده عشق و علاقه مسلمین به ائمه اطهار است را نمی توانند تحمل کنند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: مسلمانان یمن در زیر بمباران یهود دارند کشته می شوند و این آقایان صدایشان در نمی‌آید اما برای پیاده روی اربعین و پیاده روی ائمه سخنرانی می‌کنند و خطبه می‌خوانند که چنین چیزی در روایات وجود ندارد اما مسلمان کشته می‌شوند و آنها سکوت می‌کنند و حق را کتمان می‌کنند.

وی ادامه داد: پیاده روی را تحمل نمی‌کنید اما هزاران نفر در زیر بمباران کشته می‌شوند ولی اینها دم بر نمی‌آورند، اگر یک اهل سنت پیاده به کربلا می‌رود صدایتان بلند می‌شود که این در روایت نبوده و این را تحمل نمی‌کنید اما در برابر کشته شدن مسلمانان چیزی نمی‌گویید آیا این در روایت وجود دارد؟

حجت الاسلام و المسلمین مروی گفت: این حرکت دشمن شکن شما که پیاده به زیارت می‌آیید بزرگ‌ترین ضربه دشمن است چرا که نمی‌تواند این را تحمل کند، این حرکت نشان می‌دهد ما با هم همدل و پیرو اهل بیت پیامبر(ص) هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.