به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه: محفل انس با قرآن کریم یادبود شهید محمد ماخونیکی در روستاي ماخونيك برگزار شد

محفل انس با قرآن كريم در روستاي ماخونيك شهرستان سربيشه از توابع خراسان جنوبي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، محفل انس با قرآن کریم یادبود شهید محمد مادخونیکی از شهدای اهل تسنن شهرستان سربیشه در محل روستای ماخونیک از توابع بخش درح شهرستان با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شعبه خراسان جنوبي، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرماندهی و پرسنل ناحیه مقاومت بسیج سپاه، پرسنل نیروی انتظامی، جمعی از مسئولین شهرستان سربیشه و اهالی خونگرم روستای ماخونیک برگزار شد.

در ابتدای مراسم مولوی محمود رحمانی روحانی اهل تسنن روستا ضمن عرض خوش آمدگویی به میهمانان مراسم در خصوص لزوم ایجاد وحدت بین جامعه مسلمین به ایراد سخن پرداخت.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین رضایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ضمن گرامیداشت هفته وحدت و یاد و خاطره شهدای والامقام ایران اسلامی، همگان را به منظور ایجاد وحدت کلمه به تمسک به قرآن کریم دعوت کرد . 

سپس حجه الاسلام والمسلمین مشرفی نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان به بیان سخن پرداخت و وحدت مسلمین را فراتر از اتحاد معنا کرد و آن را در آیه (واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا) تفسیر نمود .

اجرای سرود توسط طلاب حوزه علمیه روستا، قرائت زیبای قرآن توسط قاریان ممتاز استانی و کشوری از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بود.

در پایان این برنامه، کلیه مسئولین با خانواده شهید اهل تسنن، محمد مادخونیکی دیدار نمودند و هدیه ای به رسم یادبود به ایشان اهدا گردید.

گفتنی است روستای ماخونیک یکی از روستاهای شگفت انگیز ایران و جهان محسوب شده و از روستاهای هدف گردشگری استان خراسان جنوبی می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.