برگزاری یادواره شهدای وحدت در تربت جام

یادواره شهدای وحدت سرداران شهید «نورعلی شوشتری» و «رجبعلی محمدزاده» در شهرستان تربت جام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه(ع) در این مراسم گفت: دشمنان اسلام با سرمایه گذاری کلان به دنبال آن هستند تا بین اهل سنت و تشیع اختلاف ایجاد کنند که الحمدالله بواسطه بصیرت امت اسلامی نقشه شوم دشمنان ناکام مانده  و ایران اسلامی از عزت و عظمت بهره مند است.

سردار حسن‌زاده افزود: این عزت به سادگی به دست نیامده است و اگر امروز جمهوری اسلامی از جایگاه منطقه‌ای و بین المللی ممتازی برخوردار است به برکت آمیخته شده خون شهدای اهل سنت و تشیع است.

وی ادامه داد: یادواره شهدا این فرصت را برای ما فراهم می آورد تا گذشته پُرافتخار خود را مرور کنیم و به یاد داشته باشیم که اقتدار امروز جمهوری اسلامی بویژه در ابعاد نظامی به برکت جانفشانی و فداکاری شهدا و ایثارگران محقق شده است.

سردار حسن‌زاده تصریح کرد: عظمت امروز انقلاب اسلامی به این دلیل است که مردم، خداوند را کانون قدرت می دانند و این در پرتو ایمان و باورهای دینی و اخلاص به دست آمده و باید به این حقیقت توجه ویژه داشته باشیم.

وی به نقش شهیدان شوشتری و محمدزاده در برقراری امنیت پایدار در منطقه جنوب شرق اشاره کرد و بیان داشت: شهید شوشتری بعد از انقلاب عمر پر برکت خود را به عنوان خدمتگزاری صادق در دفاع مقدس و بعد از آن نیز در برقراری امنیت در منطقه شمال غرب و جنوب شرق سپری کرد.

وی افزود: در دوران تصدی مسئولیت فرماندهی قرارگاه منطقه ای قدس سپاه توسط سردار شهید شوشتری، مردم استان سیستان و بلوچستان به این شهید والامقام و شهید محمدزاده عشق می ورزیدند. این عشق ورزی، به دلیل خدمتگزاری بی منت و مخلصانه این دو شهید عالی مقام بود.

سردار حسن‌زاده به گام دوم انقلاب اشاره کرد وگفت: گام اول انقلاب با عزت پشت سر گذاشته شد و جمهوری اسلامی به اقتدار دفاعی و دستاوردهای بسیاری در حوزه های مختلف دست پیدا کرد. برای گذر از گام دوم انقلاب، باید تلاش و کوشش خود را مضاعف کنیم.

وی افزود: چشم امید مستضعفان عالم به جمهوری اسلامی است تا با حرکت جهادی، گام دوم انقلاب را پشت سر بگذارند. باید آحاد مردم میهن اسلامی مان دست به دست هم بدهند و با اتحاد و انسجام به عنوان ید واحده در مسیر تحقق گام دوم انقلاب که عزت آفرین خواهد بود گام بردارند و افتخارات چشمگیری را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم بزنند.