بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد: تأکید سوریه بر لزوم پیوستن رژیم صهیونیستی به توافق‌نامه منع سلاح‌های کشتار جمعی

نماینده دائم سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی گفت که منطقه تنها زمانی می‌تواند از سلاح کشتار جمعی خالی شود که اسرائیل به این توافق بپیوندد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت كشور، بسام صباغ، نماینده دائم سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی در کنفرانس کشورهای عضو توافق‌نامه منع تسلیحات شیمیایی گفت: ما خواهان مقابله با گسترش دامنه تهدیدات شیمیایی و اتخاذ موضعی جدی علیه کشورهایی هستیم که بر جنایت‌های تروریست‌ها سرپوش می‌گذارند.

وی گفت: سوریه به تعهدات خود درچارچوب سازمان منع تسلیحات شیمیایی عمل کرده است. ما با استفاده از تسلیحات شیمیایی تحت هر شرایطی و تلاش برخی کشورها برای متهم کردن دمشق به استفاده از این سلاح برای اجرای دستورکارهای خود مخالفیم.

صباغ گفت: با پیشروی ارتش سوریه یا پیشرفت در روند سیاسی واشنگتن شروع به گمراه کردن افکار عمومی می‌کند تا بهانه‌ای برای تجاوز به خاک سوریه بیابد. گزارش کمیته حقیقت‌یاب درباره دوما از نظر علمی قابل قبول نیست.

وی از سازمان منع تسلیحات شیمیایی خواست تیم حقیقت یابی را به مناطق آزاد شده سوریه برای انجام تحقیقات بفرستد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.