با حضور علماي اهل سنت ايران؛ شورای افتاء اهل سنت وابسته به بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه آغاز به كار كرد

شورای افتاء اهل سنت وابسته به بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه مستقر شده و فعالیت خود را از امروز در دو نوبت صبح و عصر در این شهر آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري اعلام کرد: اعضای این شورا در دو نوبت صبح و عصر به سوالات فقهی و مناسک حج زائرین و روحانیون کاروانهای اهل تسنن پاسخ می دهند.

بر پایه این گزارش مولوی اسحاق مدنی رییس شورای افتاء و مولوی عبدالله موحدی ، شیخ عبدالرحیم خطیبی قشمی و ماموستا فائق رستمی اعضای این شورا معرفی شده اند.

دفتر شورای افتاء در هتل ویولت شهر مکه مکرمه قرار دارد و شماره تلفن آن ۰۱۲۵۳۵۰۴۲۵ اعلام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری به پایگاه اطلاع رسانی حج گفت: احکام مناسک حج فراوان و پیچیده است و حتما باید علمای برجسته در آن حضور داشته و موضوعات و سوالات را بررسی کنند.

او افزود: شورای افتاء کشور مرکب از علمای طراز اول همین وظیفه را بر عهده دارد و هر ساله ۴ نفر را برای پاسخگویی به مسایل و احکام زائران اهل سنت به سرزمین وحی اعزام می کند.

اکبری خاطرنشان کرد: زائران می توانند سوالات خود را از طریق روحانیون کاروان و یا تلفن با اعضای شورای افتاء در مکه مکرمه مطرح کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.