امام جمعه شهر مشهدریزه: حضور نیروهای آمریکایی و غربیها در کشورهای اسلامی باعث ایجاد تفرقه بین مسلمانان است.

مولوي عبدالكريم علي بايي گفت: آمریکا با این جنایت به تمام جهان ثابت کرد که نه تنها حامی تروریست، بلکه خودش هم تروریست است. سران کشورهای اسلامی و مسلمانان خاورمیانه باید با اتحاد و همبستگی نیروهای اشغالگر را از سرزمین های اسلامی بیرون کنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان،‌ مولوي عبدالكريم علي بايي در مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در مسجدجامع احناف این شهر با تلاوت آیه شریفه (یا ایها الذین امنوا لا تتخذوا الیهود و النصاری اولیاء بعضهم….) ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش افزود: حضور باشکوه مردم در شهرهای مختلف نشان داد که مردم علیرغم مشکلات معیشتی و اقتصادی و عملکرد ضعیف بعضی مسئولین وقتی دفاع از تمامیت ارضی کشور به میان باشد مثل همیشه به صحنه می ایند و اتحاد و انسجام خود را به دشمنان اسلام نشان مي دهند و این حضور وظیفه مسئولان را سنگین‌تر از گذشته می کند.

مولوي علی بائی با محکوم کردن حضور نیروهای خارجی در خاورمیانه افزود: حضور نیروهای آمریکایی و غربیها در کشورهای اسلامی باعث ایجاد تفرقه بین مسلمانان است.

ایشان تصریح نمود: سران کشورهای اسلامی و مسلمانان خاورمیانه باید با اتحاد و همبستگی نیروهای اشغالگر را از سرزمین های اسلامی بیرون کنند.

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد در ادامه اظهار داشت: این حضور باشکوه مردم، به مسئولین این پیام را داد که همانطور که ما در صحنه هستیم شما هم برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور به صحنه بیایید.

امام جمعه شهرمشهدریزه مسئولیت مردم و روحانیون را در این برهه خطیر دانست و گفت: وظیفه ی علما و مردم است که برای حفظ اسلام، قرآن و این نظام اسلامی کوشا باشند..

مولوي علی بائی در خصوص اتحاد و همبستگی مسلمانان افزود: قرآن دستور داده است که در کنار هم باشیم و متفرق نشویم و قطعا این اتحاد رمز پیروزی است.

ایشان در پایان شهامت، صداقت و فداکاری را از پیامهای شهدا برشمرد و افزود: شهدا به ما درس ایثار ، شهامت، صداقت و از خود گذشتگی دادند و ما باید این سلوک را در زندگی خود پیاده کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.