امام جمعه اهل سنت شهرمشهدریزه : محبت به اهل بيت پيامبر(ص) جزئي از اعتقادات اهل بيت است

مولوي عبدالکریم علی بایی گفت: اهل بيت پيامبر(س) در زندگي اهل سنت جايگاه ويژه اي دارند و اهل سنت نام فرزندان خود را از ميان نام هاي اهل بيت انتخاب مي كنند و در نمازهاي خود به آنها درود مي فرستند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالكريم علي بايي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت شهر مشهد ريزه با اشاره به فضايل حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: تمام فرزندان پیامبر اکرم (ص) به غیر از ابراهیم(ع) از حضرت خدیجه بودند. پسران پیامبر در سن طفولیت وفات کردند . حضرت زینب، حضرت رقیه و حضرت ام کلثوم  قبل از بعثت پیامبر اکرم متولد شدند و حضرت فاطمه(س) در سال اول بعثت بنا بر برخي از روایات دیده به جهان گشودند.

وي افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) نزد پیامبر بسیار محترم و با ارزش بودند تا جایی که پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم در مدح ایشان فرمودند، فاطمه سیده نساء اهل الجنه هستند و فرمودند، فاطمه بضعه منی فمن اغضبها اغضبنی و همچنین حضرت فاطمه را جزء چهار زن کامل و به عنوان اسوه و نمونه معرفی فرمودند.

در سال دوم هجری حضرت علی(ع) به خواستگاری حضرت فاطمه زهرا(س) رفتند و پیامبر اکرم (ص) با وجود اینکه حضرت فاطمه(س) خواستگاران زیادی داشت جواب مثبت به حضرت علی دادند و با این کار رسم غلط جاهلیت را از بین بردند. ( در ان زمان دختر در انتخاب سرنوشت خود هیچ نوع اختیاری نداشت )

مولوي علي بايي افزود: درسی که به عنوان یک مسلمان از این ازدواج می گیریم این است که از تکلفات و رسوم اشتباه دوری کنیم و زمانی که فرزند ما به سن ازدواج رسید با یک مراسم ساده سنت پیامبر را اجرایی کنیم.

امام جمعه اهل سنت شهر مشهد ریزه در قسمتی دیگر از سخنان خود به دوستی و محبت اهل سنت نسبت به اهل بیت اشاره نموده و افزود: محبت اهل بیت و اصحاب پیامبر در زندگی اهل سنت جای دارد چون محبت با خاندان پیامبر محبت با خود پیامبر است آنها افتخار ما هستند  ما به وجود آنها عشق می ورزیم و نام آنها را بر فرزندان خود می گذاریم و به آنها اعتقاد داریم و حتی در نمازهای خود بر آنها سلام و صلوات و درود می فرستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.