امام جمعه اهل سنت سرخس: وجود حوزه هاي غني در جامعه امروز ما از ثمرات انقلاب اسلامي است.

مولوي سيد عبدالعزيز عبداللهي گفت: دشمنان با هدف قرار دادن حوزه هاي علميه در صدد از بين بردن اعتماد ميان مردم و علما هستند و اگر موفق نشوند انديشمندان را از ميان بر ميدارند كه نمونه آن به شهادت رساندن عالم بزرگ شهيد مطهري است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، امام جمعه اهل سنت سرخس با اشاره به سالروز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري و گراميداشت روز معلم، اظهار داشت: علما و روحانيون، وارثان انبياء‌ هستند و وظيفه خطيري در قبال آگاهي بخشي به مردم دارند.

وي افزود: انقلاب اسلامي ايران به عنوان نجات بخش ملت مسلمان ايران از دست طاغوت زمان نقش بسيار مهمي در پرورش و تربيت نسل آگاه و متدين جامعه به ويژه در ميان حوزه هاي علميه داشت كه بايد قدر آن را بدانيم.

امام جمعه اهل سنت سرخس با بيان اينكه مردم دینشان را از علما مي گيرند، و وجود حوزه هاي غني در جامعه ثمره انقلاب اسلامي است، اظهار داشت: اگر ‌ما می‎خواهیم دین زنده بماند و زحمات علمای پیشین از بین نرود، باید این فرصت‌ها را غنیمت بشماریم.

وی به سه ویژگی اساتید حوزه اشاره کرد و بیان داشت: استاد در حوزه سه ویژگی دارد که اگر یکی ‌از آن ها نباشد، کارش مشکل دارد. استاد حوزه معلم، مربی و‌ پدر است و نمی‌تواند به این اکتفا کند که تنها به تدریس بپردازد و به اخلاق طلبه کاری نداشته باشد. او باید در کنار تعلیم، مربی و ‌پدر باشد.

مولوي پارسا ادامه داد: اولین کاری که اساتید باید انجام دهند، تقویت ایمان طلاب است. اگر یک‌طلبه اعتقادش كامل باشد آرام‌ می گیرد، انگیزه پیدا می‌کند و موفق خواهد شد، اما اگر این اعتقاد سست شود درجا می‌زند.

ايشان اضافه كرد: دشمنان با هدف قرار دادن حوزه هاي علميه در صدد از بين بردن اعتماد ميان مردم و علما هستند و اگر موفق نشوند انديشمندان را از ميان بر ميدارند كه نمونه آن به شهادت رساندن عالم بزرگ شهيد مطهري است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.