امام جمعه اهل سنت سرخس: آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست / هر كشور، نظام و فردي كه به او اعتماد كرد پشيمان شد.

مولوي سید عبدالعزیز پارسا گفت: در روز ۱۳ آبان ملت ايران همگي دست در دست يكديگر به خيابان ها آمده و شعار انزجار و نفرت خود از آمريكا و صهيونيزم غاصب را سر خواهند داد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد عبدالعزيز عبدالهي امام جمعه اهل سنت سرخس در خطبه هاي اين هفته با گراميداشت هفته وحدت و همچنين ۱۳ آبان ماه اظهار داشت: خداوند در قرآن میفرماید: إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا، خدا و فرشتگانش بر پيامبر درود مى‏ فرستند اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد بر او درود فرستيد و به فرمانش بخوبى گردن نهيد.

وي افزود: در این ماه بهترین انسان متولد شدند و با تولد پیامبر(ص) دنیا دگرگون شد و کسانی که بت ها را می پرستیدند و از آن ها نیاز می خواستند و حتی از خرما خدا می ساختند و در هنگام گرسنگی خدای ساخته ی دست خود را می خوردند و از جهل و نادانی دختران خود را زنده به گور می کردند، قانونی وجود نداشت که این بشر را از جهل و نادانی و سردرگمی نجات دهد تا این که دریای پر تلاطم الله سبحان به جوش آمد و اراده پروردگار بود که این بشر بی خاصیت و نادان را از این سردرگمی نجات دهد و به سعادت و اوج انسانیت برساند.

ایشان افزود: بعثت پیامبر(ص) مخصوص قوم و قبیله خاص نبود بلکه مربوط به کل انسانیت است و محدود به زمان و مکان نبوده است.

وي ادامه داد: راه سعادت و خوشبختی تبعیت از سیره و روش پیامبر(ص) است، گمان بعضی ها این است که رسیدن به خوشبختی پول و ثروت و امکانات مادی است در صورتی که این فکر غلطی است، اگر چه که امکانات مادی هم می تواند کمک کند تا انسان به خوشبختی برسد اما از راه صحیح و راه الله و پیامبرش، که اسلام هم این فکر را تشویق می کند.آرامش و سعادت انسان در گرو یاد الله است(أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب).

ایشان در ادامه درگذشت دو تن از علمای خراسان مرحوم مولوی محمود خوافی امام جماعت مسجد چهاربرجی و مرحوم مولوی اصالت استاد حوزه علمیه تعلیم القرآن نشتیفان را تسلیت عرض کرد و برای آن بزرگواران خواهان طلب مغفرت از درگاه پروردگار عالم شد.

مولوي عبدالهي با اشاره ای به کشته شدن ابوبکر البغدادی فرمانده گروهک تروریستی داعش توسط اربابانش اظهار داشت: گروههاي تروريستي زاييده دست كشورهاي مستكبر جهان هستند و زماني كه تاريخ مصرف آنها تمام مي شود، به دست به وجود آورندگانشان از بين مي روند.

ایشان افزود: آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و هر كشور، نظام و فردي كه به او اعتماد كرد پشيمان شد.

مولوي عبداللهي دشمني آمريكا با ملت ايران و ساير كشورهاي مسلمان را دشمني ديرينه اي دانست و اظهار داشت: در روز ۱۳ آبان ملت ايران همگي دست در دست يكديگر به خيابان ها آمده و شعار انزجار و نفرت خود از آمريكا و صهيونيزم غاصب را سر خواهند داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.